Merkel-mübarek Görüşmesi

Merkel-mübarek Görüşmesi

Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, Filistin'de Milli Birlik Hükümeti Kurulması Konusunda Anlaşmaya Varılmasına Çok Yaklaşıldığını Söyledi.

Merkel-mübarek Görüşmesi

Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, Filistin'de milli birlik hükümeti kurulması konusunda anlaşmaya varılmasına çok yaklaşıldığını söyledi.

Fetih ve Hamas'a bağlı silahlı gruplar arasında yaşanan çatışmalar ateşkes çağrılarına rağmen devam ederken, Avrupa Birliği'nin dönem başkanlığını yapan Almanya'nın Başbakanı Angela Merkel, Ortadoğu barış sürecinin canlandırılması gayesiyle bölge ülkelerine yapacağı turun ilk durağı olarak Mısır'a geldi. Ülkesini ziyaret eden Almanya Başbakanı Merkel'le ortak bir basın toplantısı düzenleyen Mübarek, "Milli birlik hükümeti kurulması için çalışıyoruz. Yeni bir sürpriz olmazsa bu konuda sona yaklaştık" dedi. Mısır lideri, Filistinli militanlar tarafından rehin tutulan İsrail askeri konusunda da yakında bir çözüm yolu bulunmasını ümit ettiğini söyledi. Mübarek, şimdi asıl meselenin Filistinliler'in kendi aralarında olduğunu, Filistinliler'in ancak kendi içlerinde anlaşmaya vardıktan sonra İsrail'le biraraya gelebileceklerini ifade etti.

(AFP-EA-EA-OK-D)