Mehmet Erdemoğlu, Mezarı Başında Anıldı
Haberler » Yerel » Haber

Mehmet Erdemoğlu, Mezarı Başında Anıldı

Merinos Halı A.Ş.'nin kurucusu ve Erdemoğlu Grup Onursal Başkanı Mehmet Erdemoğlu, Gaziantep'te mezarı başında anıldı.

Mehmet Erdemoğlu, Mezarı Başında Anıldı

Merinos Halı A.Ş.'nin kurucusu ve Erdemoğlu Grup Onursal Başkanı Mehmet Erdemoğlu, Gaziantep'te mezarı başında anıldı.

4 yıl önce hayatını kaybeden Mehmet Erdemoğlu için Asri Mezarlık'taki aile kabristanında anma töreni düzenlendi. Törene Mehmet Erdemoğlu'nun çocukları İbrahim, Ali ve Mahmut Erdemoğlu, ailesi, akrabaları, Besni Gülüsüm İbrahim Erdemoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri ile sevenleri katıldı.

Törende Kur'an-ı Kerim okunarak, dua edildi. Duygulu anların yaşandığı törende Besni Gülüsüm İbrahim Erdemoğlu İlköğretim Okulu'ndan gelen öğrenciler, Adıyaman'ın Besni ilçesinden getirdikleri toprağı mezara döktü. Öğrenciler şiirler okudukları Erdemoğlu'nun kabristanına karanfiller bıraktı.

Merinos Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, yaptığı konuşmada, şöyle dedi:

'Bizlere öğrettin yaşam ilkelerinden ve insanlara saygılı olma ilkelerinden asla taviz vermeden görevlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Bu yıl Mehmet Erdemoğlu Vakfı'nı kurduk ve tüm sosyal yardımları bu vakıf üzerinden yapmaktayız. Bu yıl içinde torunun Yasemin Erman adına Gaziantep'te yaptırdığımız Anadolu Lisesi'ni öğretime açmanın gururunu yaşadık. Ayrıca yaşam ilkelerini ve insanlığa bakış felsefeni Aysun Öner Hocamızın önderliğinde kitap haline getirdik. Önümüzdeki yıl çok sevdiğin Adıyaman'ın Besni ilçesine fakülte hayalini gerçekleştirmek için temelini atacağız. Besni ilçemize inşallah Mehmet Erdemoğlu kampüsü yapacağız. Ayrıca önümüzdeki yıl Besni'ye taziye evi yaptırıyoruz. Besni ilçesinde Kız Meslek Lisesi'nde okuyan çocuklarımızın yurt sorununu çözmek için 250 kişilik yurt yapmayı düşünüyoruz.'

Babalarının yaşam ilkelerinden bahseden İbrahim Erdemoğlu, 'Tüm ailen adına bu felsefenden asla taviz vermeden devam edeceğimize ant içiyoruz' dedi.

Törene katılanlara, Aysun Öner tarafından kaleme alınan ve Doğan Kitap'tan çıkan 'Besnili Bilge Mehmet Erdemoğlu Yaşamı İlkeleri Eserleri' başlıklı kitap dağıtıldı.

(ZEY-MHD) - GAZİANTEP