Mavi Marmara Baskını Sorumlularına Suç Duyurusu

Mavi Marmara Baskını Sorumlularına Suç Duyurusu

15.03.2011 18:19 | Son Güncelleme: 15.03.2011 18:19
Mavi Marmara Baskını Sorumlularına Suç Duyurusu

Dünya Mağdurlar Derneği Genel Başkanı Avukat Yunus Akyol, Gazze'ye Yardım Götüren Mavi Marmara Baskınıyla İlgili İsrailli Sorumlular Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu.

Dünya Mağdurlar Derneği Genel Başkanı Avukat Yunus Akyol, Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara baskınıyla ilgili olarak İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ve Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun da arasında bulunduğu İsrailli sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu. Akyol, dernek olarak ayrıca söz konusu kişiler için uluslararası arama kararı ve kırmızı bülten çıkartılmasını istedi.

Akyol, yaptığı yazılı açıklamada, derneğin genel başkanı sıfatıyla, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Başbakanı Binyamin Netanyahu, Savunma Bakanı Ehud Barak, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi, Deniz Kuvvetleri Komutanı Eliezer Meron ile saldırı emrini verenler ve saldırıya katılan askerler hakkında bugün suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi. Mavi Marmara baskınının üzerinden 10 ay geçmesine karşın şüpheliler hakkında hiçbir ulusal veya uluslararası işlem ve tatbikatın yapılmadığının hatırlatıldığı açıklamada, şüphelilerin "tasarlayarak ve canavarca hisle kasten öldürme ve kasten öldürmeye teşebbüs, silahla kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve ulaşım araçlarının alıkonulması" suçlarını işlediklerini söyledi. Akyol, "İşlenen suçların cereyan ediş tarzı itibarıyla insanlığa karşı suçlar kapsamında olması ve vahameti göz önüne alınarak, bu kişiler hakkında tutuklama kararı çıkartılmasını, ayrıca uluslararası arama kararı ve kırmızı bülten düzenlenmesini talep ettiğini" kaydetti. - ANKARA

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mavi Marmara Baskını Sorumlularına Suç Duyurusu - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.10.2020 17:11:21. #1.14#
title