Haberler

Balıkesir'de Zafer Kampı düzenlendi

Güncelleme:

Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde, Milli Mücadele'nin 101. yılı dolayısıyla 101 gencin katılımıyla 'Zafer Kampı' düzenlendi. Gençlere tarih bilincini aşılamak ve geçmişle geleceği buluşturmak adına yapılan kamp, doğa etkinlikleri, spor aktiviteleri ve tarihi söyleşilere ev sahipliği yaptı.

Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde, Milli Mücadele'nin 101. yılı dolayısıyla 101 gencin katılımıyla "Zafer Kampı" düzenlendi.

Gençlere tarih bilincini aşılamak ve geçmişle geleceği buluşturmak adına Balıkesir Kent Konseyi organizasyonunda Balıkesir Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliği ve Sındırgı Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Zafer Kampı'nda doğa etkinlikleri, spor aktiviteleri ve tarihi söyleşilere yer verildi.

Sındırgı Belediyesi Yaylabayır Kamp Alanı'nda gerçekleşen kampta gençler, Sındırgı'nın eşsiz doğasında kamp deneyimini yaşarken spor etkinlikleri, çeşitli söyleşilerle keyifli vakit geçirdi.

Özellikle Kuvayımilliye kahramanları İbrahim Ethem Akıncı ve Makbule Efe'nin kabrinin de Sındırgı'da bulunması, kamp alanının Sındırgı olarak belirlenmesinde etkili oldu. Okçuluk eğitimlerinden, doğa yürüyüşüne, tarihi söyleşilerden, canlı müziğe kadar farklı etkinliklerin yer aldığı kampta AFAD tarafından çeşitli eğitimler verildi. Kampın son günün zirveye yürüyen gençler Türk bayrağı açarak zaferi ve kurtuluşu kutladı.

Kampın ilk gününde sanatçı Özhan Eren, tarih söyleşisiyle Prof. Dr. Mehmet Narlı, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, Sındırgı Kent Konseyi Başkanı Halil Aldemir, gençlerle bir araya geldi. Kamp ateşi yakıldı, ateş etrafında Kuvayımilliye ve milli mücadele anlatıldı. Bunun yanı sıra soru cevaplarla gençler merak ettiklerini öğrendi.

İkinci gün ise Sındırgı 3. Müfreze Kültür ve Sanat Derneği tarafından Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı ve Makbule Efe, Milli Mücadele yıllarında yaşananlarla ilgili söyleşi gerçekleştirildi.

Katılımcı gençlerden Kardelen Karaduman, çok güzel bir faaliyet için buluştuklarını belirterek, "Şimdilik çadırlarımızı kurduk, biraz birbirimizi tanıma aşamasındayız. Tek başıma gelmiştim ama şu an kendimi asla yalnız hissetmiyorum. Bu imkanı bize tanıdığınız için teşekkür ederiz." dedi.

Balıkesir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Kerim Gülgönül de Yaylabayır'da gençlerle tarihi şuuru tekrar yaşamak için bu kampı düzenlediklerini anlattı.

Prof. Dr. Mehmet Narlı ise "Bu gece burada olmaktan çok mutluyum birkaç sebepten dolayı. Birincisi gençlerle beraber olmak, gençlerin enerjisine ortak olmak, onların hevesini yaşamak, onlarla paylaşmak. İkincisi muhteşem bir mekandayız. Hem bu mekan imkanını sağlayan gençlere bu etkinliği hazırlayanlara teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum." diye konuştu.

Gençlerle birlikte keyifli bir sohbete katılan Belediye Başkanı Yavaş, "Gençlerimizin tarihi şuuru tarihi bilinci içinde olsunlar diye Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleriyle Sındırgı'nın Yaylabayır Yaylası'ndayız. Burada kamp ateşi yaktık ve zafer kampında gençleri buluşturduk." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Balıkesir Sındırgı Spor Kültür Sanat Spor Haberler

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

ABD Kongresi'nde krallar gibi karşılanan Netanyahu, Abdullah Gül'ü de küplere bindirdi

ABD Kongresi'nde krallar gibi karşılanan Netanyahu, Abdullah Gül'ü de küplere bindirdi

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Bakmadan Geçme

2024 KPSS Alan Bilgisi sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS erken açıklanır mı? KPSS sınav sonucu sorgulama ekranı! Ebru Gündeş boşanıyor mu? Ebru Güneş'in eşi kim? 25 Temmuz 2024 akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? LPG, benzin, motorin (mazot) litre fiyatları ne kadar? #128663 Galatasaray- Lecce maçından kareler ALES NE ZAMAN? || ALES/2 saat kaçta? ALES sınav giriş belgesi sorgulama ekranı! SON DAKİKA DEPREMLER || Tokat'ta deprem mi oldu? Deprem nerede oldu? LGS 2. Tercihler ne zaman? e-Okul lise nakil başvurusu nasıl ve nereden yapılır? MasterChef Türkiye 2024'te ana kadroya giren 11. yarışmacı kim oldu? MasterChef kim kazandı? 25 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? 25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi!
Motorine 1 lira 47 kuruş indirim geldi! Tabeladaki rakam dün gece itibarıyla değişti

Motorine 1 lira 47 kuruş indirim geldi! Tabeladaki rakam dün gece itibarıyla değişti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title