Küçükçekmece'de Suriyeliler ile Mahalleli Arasında Gerginlik: 2 Yaralı

Küçükçekmece'de Suriyeliler ile Mahalleli Arasında Gerginlik: 2 Yaralı

Küçükçekmece'de Suriyeliler ile mahalleli arasında çıkan kavgada 1 kişi bıçakla yaralandı. Bugün de devam eden kavgada, 1 kişi kafasına gelen taş nedeniyle yaralandı.

Küçükçekmece'de dün Suriyelilerle ile mahalle sakinleri arasında çıkan bir kişinin bıçakla yaralandığı kavganın ardından gerginlik bugün de devam etti. Akşam saatlerinde çıkan kavganın ardından toplanıp Suriyelilerin yaşadığı evlere yürümek isteyen gruba polis izin vermedi.

BİR KİŞİ BIÇAKLANDI

Küçükçekmece Mehmet Akif Mahallesi'nde dün Suriyeli bir grup ile mahalleli gençler arasında kavga çıktı. Kavgada Serdar Poyraz isimli genç bıçaklanarak yaralandı. Poyraz kaldırıldığı hastanede tedaviye alındı.


GERGİNLİK BUGÜN DE DEVAM ETTİ, 1 KİŞİNİN BAŞINA TAŞ İSABET ETTİ

Olayın ardından gerginlik bugün de devam etti. Suriyeliler ile mahalle sakinleri arasındna yine kavga çıktı. Kavga sırasında başına taş isabet eden bir mahalleli yaralandı. Kısa sürede olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Mahalleli toplanarak Suriyelilerin yaşadığı evlere yürümek istedi. Olay yerine gelen Çevik Kuvvet polisinin de önlem aldığı görüldü. Ayrıca Olay yerine TOMA aracı (Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı) gelerek önlem aldı. Polis ekipleri toplanan kalabalığı sakinleştirmek için yoğun çaba gösterdi.

POLİS EKİPLERİ ZIRHLI POLİS ARAÇLARIYLA BEKLİYOR

Polis ekiplerinin mahallede zırhlı polis araçlarla devriye gezerken, çevik kuvvet ekiplerinin de herhangi bir olumsuzluğa karşı bekleyişi sürüyor.