Kolot: 'Hocamız Belli'

Kolot: 'Hocamız Belli'

Beşiktaş Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot, Yeni Teknik Direktörlerini Yarın Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören'in Açıklayacağını Söyledi.

Kolot: 'Hocamız Belli'

Beşiktaş Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot, yeni teknik direktörlerini yarın kulüp başkanı Yıldırım Demirören'in açıklayacağını söyledi.

Ali Tandoğan'ın düğün töreni sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kolon, henüz teknik direktör belli olmadan transfere başlamalarının risk olup olmadığının sorulması üzerine, ''Hayır, risk değil, çünkü hocamız belli. Yarın yeni teknik direktörümüzü başkanımız açıklayacak'' dedi.

Celalettin Kolot, prensip anlaşmasına vardıkları ve yarın İstanbul'a gelecek olan Şilili futbolcu Rodrigo Tello'nun, çok kaliteli bir oyuncu olduğunu söyledi.

İki yabancı haklarından birini sol kanat için kullandıklarını ifade eden Kolot, ''Tello yarın İstanbul'a gelecek. İmza atmadan, tam olarak anlaşma sağlandığını söyleyemeyiz. Bu futbolcuyu Ulvi ve Fikret hocamız ile Gökhan Keskin de izledi ve olumlu raporlar verdiler'' diye konuştu.

Tello'nun maliyeti konusundaki bir soruya da Kolot, ''Bonservisi yok. Kendisine de 900 bin Avro vereceğiz'' yanıtını verdi.

Bir yabancı transferi daha yapmayı düşündüklerini kaydeden ve ''Savunmaya tecrübeli bir yabancı futbolcu arıyoruz. Bu transferi de yapınca, yabancı futbolcu transferini kapatacağız'' diyen Kolot, İngiltere'nin Liverpool takımında forma giyen Sami Hypia ile ilgilenip ilgilenmedikleri sorusu üzerine de ''Evet, bu futbolcu da listemizdeki 2-3 oyuncudan biri. Çalışmalarımız sürüyor'' açıklamasını yaptı.

Yerli transferinde kaleci Hakan Arıkan'ı renklerine bağladıklarını belirten Kolot, Runje'nin takıma dönüp dönmeyeceği sorusunu, ''Runje gelecek. Bizim Runje dışındaki iki kalecimiz de sakat ve gelecek sezonun ilk yarısının sonuna kadar oynayacak gibi görünmüyorlar. Bunun için Hakan'ı transfer ettik'' diye yanıtladı.

Kaynak: AA