Köln: "Alevilik İslamiyet Dışında Değil" Diyen Cem Vakfı Avrupa Koordinatörü Saldırıya Uğradı

Köln: "Alevilik İslamiyet Dışında Değil" Diyen Cem Vakfı Avrupa Koordinatörü Saldırıya Uğradı

Türk Toplumunu Bütünleştirici Çalışmalarıyla Tanınan Cem Vakfı Avrupa Koordinatörü Alişan Hızlı, Berlin Büyükelçisi Mehmet Ali İrtemçelik'i Berlin'deki Makamında Ziyaret Etmesinin Ardından Geldiği Solingen'de, Sefa Ü. Adlı Kişinin Fiziki ve Sözlü Saldırısına Maruz Kaldı.

Köln:

Türk toplumunu bütünleştirici çalışmalarıyla tanınan Cem Vakfı Avrupa Koordinatörü Alişan Hızlı, Berlin Büyükelçisi Mehmet Ali İrtemçelik'i Berlin'deki makamında ziyaret etmesinin ardından geldiği Solingen'de, Sefa Ü. adlı kişinin fiziki ve sözlü saldırısına maruz kaldı.

Cem Vakfı Avrupa Koordinatörü Alişan Hızlı, Solingen'de saldırıya uğradı. Berlin Büyükelçisi Mehmet Ali İrtemçelik ile yaptığı görüşmenin ardından Solingen'e gelen Hızlı, Sefa Ü. İsimli bir kişinin fiziki ve sözlü saldırısına uğradı. Hızlı, "Büyükelçimizi ziyaretimin ardından Solingen'e gelmiştim. Lokalde Sefa Ü. yanıma gelerek, 'Sen afişleri sökeni arıyormuşsun o benim' dedi" diye konuştu. Sefa Ü.'nün kendisine, "Bir Alevi olarak sen nasıl devlet adamlarıyla biraraya gelip konuşursun!" gibi cümleler sarf ederek, fiziki saldırıda bulunmak istediğini kaydeden Hızlı, "Muvaffak olamadı, ancak sözlü saldırılarına devam etti" dedi. Bazı çevrelerin yaptığı diyalog çalışmalarından rahatsız olduğunu bildiren Hızlı, "Allah'a bir can borcum var, gerekirse ülkemin menfaati, barış, sevgi ve hoşgörü için onu da feda ederim. Toplumsal bütünlüğü kavgayla değil, hoşgörüyle sağlamalıyız" şeklinde konuştu.