Haberler » Ekonomi » Haber

Kipa'da Uygun Fiyatlı Çocuk Araç Koltuğu

Kipa, Çocuk Araba Koltuğu ve Yükselticilerini, Kalite İle Uygun Fiyatı Bir Araya Getirerek Sunuyor.

Kipa'da Uygun Fiyatlı Çocuk Araç Koltuğu

Kipa, 20 Nisan'dan bu yana 10 binin üzerinde çocuk araç koltuğu satışı gerçekleştirildi.

Keyifli ve güvenilir alışverişin adresi Kipa, 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren yasal hale getirilen ve çocuk bulunan tüm araçlarda güvenlik koltuğu bulundurma zorunluluğunu müşterileri için fırsata dönüştürdü. Çocuk Koltuk yükseltici için fiyat aralıkları 39 ile 69 TL arasında değişirken; çocuk araç koltukları da fiyat aralığı 99 ile 400 TL arasında müşterilere sunuluyor.
Kipa'da Nisan ayı ortalarından itibaren satışına başlanan çocuk araba koltuğu ve yükselticilerinde Chicco, Kraft ve Koala gibi ithal ürünler ön plana çıkarken; tüm Kipa mağazalarında 20 Nisan'dan bu yana 10 binin üzerinde satış gerçekleştirildi. Ürünlerin promosyonal satışları Eylül, Ekim ve Kasım aylarında da devam edecek.
Araç içinde doğru olmayan bir konumda, özellikle kucakta veya ön koltukta oturtulan çocuklar kaza anında ya arabadan fırlayarak ya da araç içinde çarparak zarar görüyorlar. Oto çocuk koltuklarında fiyat, ürünün markasına, çarpışma testlerindeki güvenilirlik derecesine, kullanılan malzemenin kalitesine, Isofix (sabitleme yöntemi) standartlarına uygunluğuna göre değişiyor. Bu bağlamda Kipa öncelikle sattığı ürünlerin kalite ve güvenliğinin birinci sınıf olmasına dikkat ediyor.
62 TL trafik cezası
Avrupa Birliği'ne uyum çerçevesinde çıkarılan yeni Trafik Yönetmeliği, 1 Haziran 2010'dan geçerli olarak ve cezai yaptırımları beraberinde getiriyor. boyları 135 cm'den kısa ve 36 kg'ın altındaki (12 yaş) çocukları kapsayan oto çocuk koltuğu bulundurma zorunluluğuna uymayanlar, trafik kontrollerinde 62 TL'den başlayan para cezalarını ödemek zorunda kalacak. Uygulama taksi, dolmuş, servis gibi şehiriçi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığında kullanılan tüm araçları da kapsayacak.
Çocuk oto koltuğu alırken nelere dikkat edilmeli?
- En son Avrupa Güvenlik Standardı olan ECE R 44/ 04 gerekliliklerine uygun ve üzerinde bu etiketi taşıyan bir koltuk tüm zorunlulukları karşılıyor demektir. ECE R 44/ 04; gerçekçi çarpışma testleri, ekstra kafa koruması, güvenli kemer sistemi ve kemer kilidinin açılmasına ilişkin katı kurallar ve benzeri güvenlik unsurlarını içermektedir ve sadece test üretiminde değil her zaman üretilen ürünlerde bu standarda uygun üretime devam edildiğinin garantisidir.
- Oto koltuğu çocuğun bel ve boynunu desteklemeli. Çünkü bebekler ve çocuklar boyun ve belleri çok hassastır. Özellikle bebekler boyunlarını 2 aylık olana kadar doğru düzgün hareket ettiremezler.
- Kumaşı terletmeyen cinsten olmalı, dolgun olmalı ve konforlu olmalı. Yani kısaca ergonomik olmalı.
- Çocuğun kafasını dayadığı kısım geniş olmalı.
- İçinde kullanma klavuzu olmayan bir oto koltuğu tercih edilmemeli.