Kefen Haberleri

Kefen haber, Kefen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kefen - 02.02.2020
Rusya ve rejimin İdlib'e hava saldırısında 11 sivil hayatını kaybetti
Diğer yandan Esed rejimi, Cisir eş Şuğur ilçesine, Kefenbil ve Binneş beldesine, Has, Deyr Sünbül, Bara, Mağara, Trenbe ve Cubas köylerine hava saldırısı düzenledi.
Kefen - 02.02.2020
Rusya ve rejimin İdlib'e hava saldırısında 8 sivil hayatını kaybetti
Diğer yandan Esed rejimi, Cisir eş Şuğur ilçesine, Kefenbil ve Binneş beldesine, Has, Deyr Sünbül, Bara, Mağara, Trenbe ve Cubas köylerine hava saldırısı düzenledi.
Kefen - 02.02.2020
Rusya'nın İdlib'e hava saldırısında 3 sivil hayatını kaybetti
Diğer yandan Esed rejimi, Cisir eş Şuğur ilçesine, Kefenbil ve Binneş beldesine, Has, Deyr Sünbül, Bara, Mağara, Trenbe ve Cubas köylerine hava saldırısı düzenledi.
Kefen - 31.01.2020
Zonguldak'ta, İdlib için toplanan yardım malzemeleri bölgeye gönderildi
"Ümmetin yetimi İdlib'e" sloganıyla düzenlenen kampanyada, 2 tır yardım toplandığını vurgulayan Çorumluoğlu, "Arkadaşlarımız gece gündüz çalıştı. Hem şehrimizin kendi dinamiklerini harekete geçirmek hem de dışarıdan gelebilecek yardımları koordine etmek suretiyle çok kısa sürede bu iyilik kervanını hazırladı. Bu yardımların içerisinde çocuklarımızın harçlıklarından, teyzelerimizin kefen parasına hepsinin olduğunu biliyorum.
Kefen - 30.01.2020
Aykut Cömert'in doğum günü onun senaryolarıyla kutlanıyor
Kariyeri boyunca yurt içi ve yurt dışında pek çok farklı konuda ses getiren sergiler düzenleyen; video, belgesel ve atölye çalışmaları yapan Cömert'in kaleme alıp çekme şansı bulamadığı senaryolar ve kreatif direktörlüğünü üstlendiği fakat tamamlayamadığı sosyal sorumluluk projesi, 5 yönetmenin yorumuyla hayat buluyor. Cömert'in çalışmalarının; Ali Bilgin, Ali Yorgancıoğlu, Hilal Saral, Murathan Özbek ve Pelin Kacar'ın çekeceği 5 farklı video çalışması olarak sunulacağı sergi, 4 Şubat Salı günü itibariyle Maslak'ta Galeri Siyah Beyaz'da randevu ile ziyaret edilebilecek. Çalışmalarında beden, cinsiyet, kimlik çatışması, kültür, güzellik miti ve kusursuzluk gibi konuları işleyen, işleriyle hep soru soran ve düşündüren Aykut'un düşlerini 5 farklı yönetmenin gözünden izlemek için bu sergiyi mutlaka ajandanıza ekleyin! Aykut Cömert kimdir? Aykut Cömert, 1982 yılında Ankara'da doğdu. İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında kısa filmler çekti, fotoğraf ve videolarıyla çeşitli karma sergilerde yer aldı. 2009 yılında Türkiye'de hazin bir şekilde öldürülen, İtalyan sanatçı ve aktivist Pippa Bacca anısına çekilen videonun yönetmenliğini gerçekleştirdi. Aralarında New York Film Akademisi'nin de bulunduğu yurt içi ve yurt dışında birçok sinema ve video workshoplarına katıldı. 2011 yılında Avrupa'da yaşayan Türk gençlerinin Türkiye'deki kültür ve tarih buluşmasını konu alan iki uzun metraj belgeselin yönetmenliğini yaptı. Mardin Film Festivali ve Uluslararası Boğaziçi Film Festivali gibi etkinliklerde izleyiciye sunduğu video, belgesel ve atölyeleriyle beğeni topladı. Tophane-­-i Amire'de gerçekleşen kişisel sergisinde "100-­-5=Cahide" videosuyla, 2014 yılında Türk Sinemasının 100 Yılı'na göndermeler yaptı. "Bebek", "Künye", "Saç" adlı videolarını "One Night Art / Bir Ara Bir Haber" başlıklı sergiyle Sumahan'da sanatseverlerle buluşturdu. Contemporary Istanbul 2015'te"Çarşaf"ve "Bebek" işleriyle Galeri Siyah Beyaz'ın standında yer almasının hemen ardından 2016 yılında kimlik,cinsiyet, gelenek, kusursuzluk ve toplumda kadının yerine vurgu yapan kişisel sergisi "Kapalı Kapak",GaleriSiyahBeyaz ve İstanbul 74 ortaklığıyla Ankara veİstanbul'dasanatseverlerlebuluştu.ContemporaryIstanbul2016ve 2017'de "Kefen" ve "Halı" işleriyle dikkat çekti.
Kefen - 29.01.2020
İNTERNETTE VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------- Araçtan genel görüntü Aracın içindeki kefene sarılı cesetten genel ve detay Sürücü Muhammed Bekkur ile röp.
Kefen - 29.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 4
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------- Araçtan genel görüntü Aracın içindeki kefene sarılı cesetten genel ve detay Sürücü Muhammed Bekkur ile röp.
Kefen - 29.01.2020
Cenazeyi kefenle aracının koltuğunda taşıyan sürücüye polis müdahale etti
Adana'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 20 yaşındaki gencin cenazesini, hafif ticari aracının ön koltuğuna kefenli olarak koyarak Suriye'ye götürmek üzere yola çıkan sürücüye polis müdahale etti.
Kefen - 25.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 2
İstanbul'da tedavi gördüğü bir hastanede hayatını kaybeden Ordu'nun Perşembe ilçesi nüfusuna kayıtlı Ali Çalışkan'ın (81) cenazesi, dün memleketi Ordu'ya gönderildi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Cenaze Hizmetleri Birimi'ne getirilen Çalışkan'ın cenazesi, kontrol amacıyla aileye gösterildi. Kefenin aralanmasıyla cenazeyi kontrol eden aile, yetkililerin kendilerine gösterdikleri kişiyi görünce adeta şok oldu.
Kefen - 24.01.2020
İstanbul'da yaşanan karışıklık nedeniyle Ordu'ya farklı kişinin cenazesi geldi
İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 81 yaşındaki Ali Çalışkan'ın cenazesi, memleketi Ordu'ya gönderildi. Çalışkan'ın yakınları, cenazeyi teslim almak üzere Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu Cenaze Hizmetleri birimine geldi. Burada kendilerine gösterilen cenazenin Çalışkan'a ait olmadığını gören aile şaşkınlık yaşadı. Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkan İzzet Gündoğar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vefat eden her iki kişiye Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi. İstanbul'da dün vefat eden iki vatandaştan birinin, Ordu'nun Perşembe ilçesi Ortatepe Mahallesi'nden Ali Çalışkan olduğunu belirten Gündoğar, "Hemşehrimizin cenazesi buraya getirilecekken yanlışlıkla Edirne Keşan nüfusuna kayıtlı Mehmet Nurad isimli vatandaşın cenazesi getirilmiş. Orada hastaneden cenazeler, araçlara teslim edilirken yanlışlık olmuş." dedi. Gündoğar, "Ordu Büyükşehir Belediyesine ait Altınordu ilçesindeki gasilhanede yıkama yapıldıktan sonra kefenlenmeden önce biz tüm cenazelerimizi yakınlarına gösteriyoruz.
Kefen - 24.01.2020
Erzincan'dan İdlib'e 20 tır insani yardım malzemesi
Düzenlenen iyilik kervanında 20 tır malzemenin İdlib'e gönderileceğini ifade eden Arslantaş, "Arkadaşlarımız gece gündüz çalışmak suretiyle hem şehrimizin kendi dinamiklerini harekete geçirmek suretiyle hem de dışarıdan gelebilecek yardımları koordine etmek suretiyle çok kısa sürede bu iyilik kervanını hazırladı. Bu yardımların içerisinde çocuklarımızın harçlıklarından, teyzelerimizin kefen parasına hepsinin olduğunu biliyorum.
Kefen - 24.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ-7
Bahadır Okyar, Afyonkarahisar'ın dünya Mevleviliğinde ikinci sırada yer aldığını, buna dikkat çekmek amacıyla böyle bir gösteriye imza atmaya çalıştıklarını söyledi. Bahadır Okyar, şöyle konuştu: "Afyonkarahisar, inanç turizmi açısından oldukça önemli bir yer. Konya'dan sonra dünya Mevleviliğinin ikinci adresi. Biz de bu duruma dikkat çekmek amacıyla, buz üzerinde sema gösterisi yapmaya karar verdik. Bunu yaparak şehrimizdeki Mevlevi kültürüne, inancına ışık tutmak istedik. Benim için çok güzel bir deneyim oldu. Kenarda sema yapmaya hazırlanırken buzun kırılabileceği düşüncesine kapılsam da sema yapmaya başladıktan sonra hiçliğe doğru yolculuğum başladı." EMRE GÖLÜ, FRİGYA'NIN NAZAR BONCUĞU O anları görüntüleyen fotoğraf sanatçısı Çağrı Selek ise şunları söyledi: "Ben doğada geziyor ve gördüğüm manzaraları fotoğraf makinemle kayıt altına almaya çalışıyorum. Bunu yaparken Afyon'u da tanıtmaya çalışıyorum. Frigya Vadileri arasında kalan Emre Gölü, yaz mevsiminde olduğu kadar kış mevsiminde de vadiye güzellik katıyor. Deyim yerindeyse Emre Gölü, Frigya'nın nazar boncuğu. Biz de hem burayı hem de Mevlevi kültürünü birlikte tanıtalım istedik. Buz tutan gölde sema gösterisi yapmaya karar verdik. Sema biliyorsunuz kainatın oluşumunu ve insanın alemde dirilişini anlatıyor. Semazen, Allah'a yakın olma düşüncesiyle kalbinin etrafında dönüyor. Semazenler simgesel olarak mezar taşlarını, kefenlerini ve kabirlerini, üzerinde taşıyor.
Kefen - 24.01.2020
Irak'ta ABD karşıtı yürüyüş
Başkent Bağdat'ta düzenlenen yürüyüşe çok sayıda Iraklı katılırken, eylemciler, ellerinde, 'ABD dışarı!' yazılı pankartları taşıyor. Ayrıca eylemciler, ABD karşıtı ve ABD'nin Irak'taki varlığına karşı sloganlar atıyor. Sadr yanlılarının 'temsili' kefen giyerek katıldığı yürüyüşe, Şii milis gücü Haşdi Şabi destekçilerinden de katılanlar olduğu belirtiliyor.
Kefen - 24.01.2020
Bağdat'ta Sadr yanlılarından ABD'ye karşı gösteri
Sadr yanlılarının temsili kefen giyerek katıldığı gösteriye, Şii milis gücü Haşdi Şabi destekçilerinden de katılanlar oldu.
Kefen - 23.01.2020
Yaşlı kadınları hedef alan telefon dolandırıcıları yakalandı
  SAMSUN'da, telefon dolandırıcılığı yöntemi ile 'Adınız FETÖ'ye karıştı' diyerek, yaşlı kadınların ziynet eşyaları ve paralarını alan 1'i Suriye uyruklu 3 şüpheli, yakalandı.  Atakum ilçesi Mevlana Mahallesi'nde tek başına yaşayan N.A.'yı (70), 8 Ocak'ta polis olduğunu öne sürerek arayan çete üyeleri, 'Evinize gelecek polisler arama yapacak. Aramadan önce elinizdeki bütün ziynet eşyalarını ve parayı polise teslim edin. Eğer aramada daha fazlası bulunursa tamamına el konulacak' dedi. Ardından çete üyesi Serhat İ. (25) eve giderek N.A.'dan 2 bin dolar, 6 bin TL ve 40 gram altın alıp, 'Soruşturma sonrası paranız size teslim edecek, geçmiş olsun' deyip evden ayrıldı. Dolandırıldığını anlayan N.A. polisi arayarak, 'Kefen param çalındı' diyerek ihbarda bulundu.
Kefen - 22.01.2020
Kavgayı ayırmaya çalışırken öldürülen futbolcunun davasında karar
"BAŞKA YUNUSLAR ÖLMESİN" Duruşmada, öldürülen futbolcu Yunus Emre İzol'un annesi Sunay İzol ise, "Başka Yunuslar ölmesin. Başka çocuklar damatlık yerine kefen giymesin.
Kefen - 22.01.2020
KAVGAYI AYIRMAYA ÇALIŞIRKEN ÖLDÜRÜLEN FUTBOLCUNUN DAVASINDA KARAR
"BAŞKA YUNUSLAR ÖLMESİN" Duruşmada, öldürülen futbolcu Yunus Emre İzol'un annesi Sunay İzol ise, "Başka Yunuslar ölmesin. Başka çocuklar damatlık yerine kefen giymesin.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kefen Haberleri | Kefen Haber - Haberler - Sayfa 9 - Kefen haberleri, son dakika kefen haber ve gelişmeleri burada. AK Parti'li Aydın'dan Kılıçdaroğlu'na 'siyasi ayak' yanıtı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.09.2021 16:09:38. #1.13#

title