İYİ Gençlik, İstanbul Maratonu'nu Türkiye'ye taşıdı! - Haberler
Haberi Paylaş

İYİ Gençlik, İstanbul Maratonu'nu Türkiye'ye taşıdı!

Bültenler - Haberler | Güncel
İYİ Gençlik, İstanbul Maratonu'nu Türkiye'ye taşıdı!

Bu sene 42.si düzenlenen ve ilk defa halk koşusu olmadan gerçekleşen İstanbul Maratonu sona erdi. Maraton, İYİ Parti Gençlik Politikaları Başkanlığı tarafından "İyilik için koş!" mesajıyla eş zamanlı olarak 70 şehrin katılımıyla Türkiye'ye taşındı.

Bu sene ilk kez halk katılımı olmadan gerçekleşen İstanbul Maratonu, İyi Parti gençlik yapılanmasının "İyilik için koş!" mesajıyla Türkiye'deki tüm İYİ Parti gençlik il başkanlıklarının katılımıyla tamamlandı. Atılan her adımın iyiliğe dönüştüğü koşuya 70 şehirde 1.100'ün üzerinde genç katılım sağladı.

Saat 10.00'da başlayan ve iki saat süren koşuya her şehir kendi bölgesinde katıldı. Koşu sonunda toplamda 6.000 KM koşulurken, 320.000 kalori yakıldı. Atılan her adımın mobil uygulama aracılığıyla bağışa dönüştüğü koşuda sivil toplum kuruluşlarına 6.500.000 adım bağışlandı.

İYİ Parti Gençlik Politikaları Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas koşuyla ilgili

"Genel başkanımız sayın Meral Akşener'in partimizi ilk kurduğunda söylediği 'Ben bu yolu yanımda gençler olmadan yürümem!' sözlerini İYİ Parti gençliği olarak daima kılavuz edindik. İYİ Parti Gençlik Politikaları Başkanlığı olarak düzenlendiği her sene adeta bir spor ve kent simgesi olmuş İstanbul Maratonu'nun bu sene ilk kez halk koşusu olmadan gerçekleşmesiyle harekete geçtik. Kısa sürede organize olarak tüm il başkanlıklarımızın katılımıyla 70 şehirde 1.100'ün üzerinde gençle Türkiye'nin her köşesine taşıdık. Gençlerimizin fikriyle ortaya çıkan bu koşuda binlerce kilometre ve milyonlarca adım kat ederek atılan her adımı iyiliğe dönüştürdük. İYİ Parti Gençlik Politikaları Başkanlığı olarak gençlerimizin attığı her adımda yanlarında olmaktan gurur duyuyor ve gençleri genel başkanlık düzeyinde temsil ediyoruz. Genel başkanımızın liderliğinde birlikte yürüyor, iyilik için koşmayı sürdürüyoruz." sözlerini kaydetti.

Atılan her adımın Help Steps uygulamasıyla iyiliğe dönüştüğü koşuda 6.500.000 adım çeşitli sivil toplum kuruluşlarına bağışlandı.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500
title