İstanbul'da ticari araçlar için cam filmi yasaklandı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

İstanbul'da ticari araçlar için cam filmi yasaklandı

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nde, yolcu taşımacılığı yapan araçların camlarının renksiz olması ve cam filmi kullanılmaması teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

Yenikapı Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nde (UKOME) toplantısında birçok gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı. 6 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilen UKOME toplantısında alınan taksi ve taksi dolmuşlarda en az 2 şoför çalıştırılma zorunluluğu kararı revize edilerek, pandemi süresince kaldırıldı.

CAM FİLMİ KARARI

Gündemin bir diğer maddesi ise ticari amaçla yolcu taşımacılığı yapan taşıtların camlarının renksiz olması ve renkli cam filmi kullanılmaması teklifi oldu. Teklif, yapılan müzakerelerin ardından oy birliğiyle kabul edildi. Karara göre, ticari tüm araçlar içi görünecek şekilde cam filmsiz olacak.

ALT KOMİSYONA GİDEN KONULAR

Toplantıda ayrıca havalimanlarında çalışacak taksi listesinin Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından belirlenmesi ile ilgili teklifle, şehir içi ve havalimanları arasında karşılıklı yapılan taksi taşımacılığındaki yolcu kısıtlamaları teklifleri alt komisyonda görüşülmek üzere oy birliğiyle kabul edildi.

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

İstanbul, Ukome, Ekonomi, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (2)
HEPSİNİ SÖKÜN GİTSİN:SONUNDA YA BÖYLE ŞAÇMA BİR ŞEY OLAMAZDI. . TAKSİYE EL ATICAKSIN FİLMDEN İÇİNDE YOLCU VAR MI GÖZÜKMÜYOR. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Yılmaz:Bir filim işimz eksikti sanki başka dert yok milletin canı sıkıldıkça birşey istiyor 1 2 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title