İşçi ve Bağ-Kur Emeklisine %7,2 Zam

İşçi ve Bağ-Kur Emeklisine %7,2 Zam

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu Toplantısında, İşçi ve Bağ -Kur Emeklilerinin Maaşlarının Yılın İkinci Yarısında Yüzde 7,2 Oranında Artırılmasının Kararlaştırıldığını Açıkladı.

İşçi ve Bağ-Kur Emeklisine %7,2 Zam

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısında, işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarının yılın ikinci yarısında yüzde 7,2 oranında artırılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

Çiçek, Bakanlar Kurulu'nda, işçi ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarına yılın ikici yarısı için yapılacak artışların görüşüldüğünü söyledi. İşçi ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarının yılın ikinci yarısında %7,2 oranında artırılmasının kararlaştırıldığını bildiren Çiçek, şöyle devam etti:

"Böylece 2008 yılında işçi ve BAĞ-KUR emeklilerimizin maaşları toplam yüzde 9,3 oranında arttırılmış bulunmaktadır... Hep ifade etmeye çalıştık, enflasyondan doğan bir sıkıntı varsa, bunu gidermeye çalışıyoruz. Enflasyonun üzerinde maaş artışı veriyoruz. Başlangıçta belirlenen yüzdenin üzerine çıktıysa aradaki fark ödeniyor. 2008 yılında enflasyonun beklenenin üzerinde çıkması halinde, enflasyon farkının ayrıca maaşlara yansıtılacağı da bugünkü toplantıda kararlaştırılmıştır."