İngiliz Guardian Mogherini'nin "Türkiye ile Diyalog Yolu Açık Kalmalı" Sözlerine Yer Verdi - 2 -... - Haberler
Haberi Paylaş

İngiliz Guardian Mogherini'nin "Türkiye ile Diyalog Yolu Açık Kalmalı" Sözlerine Yer Verdi - 2 -...

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
İngiliz Guardian Mogherini'nin

İngiliz Guardian gazetesi dün Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapılan Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı ile ilgili olarak yer verdiği haberde, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin, Türkiye'ye karşı daha sert tavır...

İngiliz Guardian gazetesi dün Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapılan Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı ile ilgili olarak yer verdiği haber de, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin, Türkiye'ye karşı daha sert tavır alınması çağrılarına karşı çıktığını yazdı.

Guardian'ın Brüksel muhabiri Daniel Boffey'in kaleme aldığı haberinde, Federica Mogherini'nin, Türkiye'nin üyelik sürecinin devam ettiğinde ısrarcı olduğuna dikkat çekti.

Haber e göre, Mogherini, Ankara'nın insan hakları konusunda yanlış uygulamaları olsa dahi Ankara'nin hala açıkça AB'ye aday bir ülke olduğunu ve Ankara ile diyaloğun açık tutulması gerektiğini söyledi

Ben Türkiye ile ortak noktalarımıza odaklanıyorum"

Mogherini, salı günü gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ankara ile diyaloğun açık tutulması önemli. Açıkça Türkiye aday bir ülkedir. Birçok meslektaşım kırmızı çizgiler üzerinde kalmaya odaklanıyor ancak ben ortak noktalarımıza odaklanıyorum" diye konuştu.

GÖRÜNTÜ

-------------

Mogherini'nin konuşması - Londra

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title