Haber : Yusuf Kaplan ne dedi? Yusuf Kaplan kimdir? - Haberler

Haberi Paylaş

Yusuf Kaplan ne dedi? Yusuf Kaplan kimdir?

Yusuf Kaplan ne dedi? Yusuf Kaplan kimdir?

Laiklerin beyinsiz adamlar olduğunu söyleyen Yusuf Kaplan, tepkilerin artmasıyla Twitter hesabından özür diledi. Peki, Yusuf Kaplan ne dedi? Yusuf Kaplan kimdir?

Yazar Yusuf Kaplan, Akit TV'de ekranlarında yayınlanan 'Kürsü' isimli programa katıldı. Programda dikkat çeken ifadeler kullanan Kaplan, laikliği savunanlara ağır ithamlarda bulundu. Gelişme sonrası Yusuf Kaplan kimdir, Yusuf Kaplan ne dedi, merak edildi.

YUSUF KAPLAN NE DEDİ?

Yusuf Kaplan, ''Laiklerin kafası basmıyor. Beyinsiz adamlar. Beyin özürlü, beyin özrü olmasa laik olmaz zaten. Beyin sorunu var ortada.'' dedi. Sonra, Türkiye'deki laiklik uygulamasının milletin burnundan getirdiğini, başörtüsü örneğinde olduğu gibi zulme dönüştüğünü söyledim, zorba laiklik anlayışını eleştirdim. Kimseyi aşağılayacak biri değilim. Canlı yayında söylediğim sözler maksadını aşmış. Özür dilerim." diyerek özür diledi.

YUSUF KAPLAN KİMDİR?

Doğum tarihi: 1964

58 yaşında

Şarkışla

1964 yılında Şarkışla'da doğdu. İlk öğrenimini Kayseri'de tamamladı. 1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, sahne ve görüntü sanatları bölümü, Sinema-TV ana sanat dalından mezun oldu. Lisans eğitiminin ardında yüksek lisans ve doktora yapmak için Milli Eğitim Bakanlığı bursuyla İngiltere'ye gitti.

1991 yılında East Anglia Üniversitesinde "Story-Telling and Myth-Making Medium: Television" başlıklı tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1992 yılında Londra Üniversitesi ve Middlesex Polytechnic'te Dr. Roy Armes'ın danışmanlığında doktora yaptı. İlim ve Sanat, Yedi İklim, Kayıtlar, Kitap Dergisi, Girişim, İslâm ve Kadın ve Aile gibi dergilerle Zaman ve Millî Gazete gibi günlük gazetelerde çeşitli yazı, röportaj ve çevirileri yayımlandı. Michel Foucault, Baudrillard, Milan Kundera, Umberto Eco ve John Berger gibi yazar ve düşünürlerden çeşitli çeviriler yaptı. Bir süre Yeni Şafak gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendi. Ardından 3 yıl Umran dergisini yönetti. Yusuf Kaplan, hâlen İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde öğretim görevlisidir ve Yeni Şafak gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır.

25 Şubat 2006'ya kadar TV5'in genel yayın koordinatörlüğünü yaptı, daha sonra TVNET'in kurucuları arasında yer aldı.

Yusuf Kaplan Gündem Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title