Haberler

Yurt dışı çıkış harcı ne kadar 2024? Yurt dışı çıkış harcı kaç gün geçerli?

Güncelleme:

Yurt dışı çıkış harcı ne kadar 2024? Yurt dışı çıkış harcı kaç gün geçerli? 2024 yılında yurt dışına çıkmak isteyen vatandaşlarımızın merak ettiği konulardan biri olan yurt dışı çıkış harcı miktarı ve geçerlilik süresi hakkında bilgi verilmektedir. Yurt dışı çıkış harcının ne kadar olduğu ve kaç gün boyunca geçerli olduğu konusunda detaylar haberimizde.

Son zamanlarda yurt dışı çıkış harcıyla ilgili yoğun bir ilgi var. Özellikle yurt dışına çıkış harç pulları hakkında basında ve sosyal medyada yer alan haberler, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden yapılan açıklamalarla merak uyandırdı. 2024 için yurt dışı çıkış harcı ne kadar olacak ve ne kadar süre geçerli olacak? Bu konular, seyahat öncesi detaylı olarak araştırılan konular arasında yer alıyor. Yurt dışı çıkış harcı ne kadar 2024? Yurt dışı çıkış harcı kaç gün geçerli? İşte ayrıntılar....

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI KAÇ GÜN GEÇERLİ?

Basında ve sosyal medyada yer alan yurt dışına çıkış harç pullarıyla ilgili haberlerin ardından Gelir İdaresi Başkanlığı, internet sitesi üzerinden açıklamalarda bulundu. Gelir İdaresi Başkanlığı açıklamasında, "Yurt dışına çıkış harcının, çıkış tarihinde yürürlükte bulunan tutarlar üzerinden ödenmesi gerektiği" vurgulandı. Dolayısıyla, bugünden harç pulu satın almak veya başka yollarla harcı ödemek, çıkış tarihinde geçerli tutarın ödenmeyeceği anlamına gelmez.

Yurt dışı çıkış harcı ne kadar 2024? Yurt dışı çıkış harcı kaç gün geçerli?

2024 YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI NE KADAR?

Yurt dışı çıkış harcı, 2024 yılı itibarıyla 150 TL olarak belirlenmiştir. Önceki dönemde Temmuz 2019 ile Şubat 2022 arasında 50 TL olan çıkış harcı, Mart 2022'de 150 TL'ye yükseltilmişti. Yurtdışı çıkış harçlarından 2023 yılında 1 milyar 311 milyon lira tahsilat sağlanmışken, 2024 yılının Ocak-Nisan döneminde ise 427 milyon lira gelir elde edilmiştir.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Gündem Finans Yaşam Ekonomi Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

'Kadını camdan atıyorlar' ihbarına giden polis evde ceset buldu

"Kadını camdan atıyorlar" ihbarına giden polis evde ceset buldu

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Öldüresiye dövüp 'Yolda bulduk' diyerek hastaneye bıraktılar! Talihsiz adam hayatını kaybetti

Öldüresiye dövüp "Yolda bulduk" diyerek hastaneye bıraktılar! Talihsiz adam hayatını kaybetti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title