Son Dakika! Memur maaşlarına yılbaşı zammı yapılacak mı? 2022 Ocak ayı Memur zammı açıklandı mı? - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika! Memur maaşlarına yılbaşı zammı yapılacak mı? 2022 Ocak ayı Memur zammı açıklandı mı?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Son Dakika! Memur maaşlarına yılbaşı zammı yapılacak mı? 2022 Ocak ayı Memur zammı açıklandı mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, memur ve emeklileri heyecanlandıran bir mesaj verdi. Uzun süredir merak konusu olan ve heyecanla beklenen konu hakkında2022 Ocak ayı Memur zammı açıklandı mı ve memur maaşlarına yılbaşı zammı yapılacak mı, konular araştırıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, canlı yayında NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen'in sorularını yanıtladı. Memur ve emeklilerin merakla beklediği zam haberleriyle ilgili de konuşan Bakan Nebati, heyecanlandıran bir mesajı verdi. Peki, Son Dakika! Memur maaşlarına yılbaşı zammı yapılacak mı? 2022 Ocak ayı Memur zammı açıklandı mı?

MEMUR MAAŞLARINA YILBAŞI ZAMMI YAPILACAK MI?

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, memur ve emeklileri heyecanlandıran bir mesaj verdi. Bakan Nebati, "Memurumuzu bugüne kadar koruduk bundan sonra da korumaya devam edeceğiz. Sabit gelirlilerin hakkını koruyan tedbirleri alacağız. Emeklilerimiz için de arkadaşlarımız çalışıyor. Emeklilerimizi memnun edecek bir çalışma olacağına ilişkin benim de kanaatim çok yüksek." dedi.

Emekli ve memurların beklentisini yükselten bir açıklama yapan Bakan Nebati, "Memurlarımıza gerekli ek artışlar yapıldı. Ücretliler için gereken adımlar atıldı. Kurumlar Vergisi'nde düşüş yapıyoruz, KDV'de önemli düzenlemeler yapıyoruz, güzel şeyler olacak. Bu çalışmaların neticelerinde enflasyon beklentimiz aşağı yönlüdür. Emeklilerimiz için de ilgili bakanlıklarımız, arkadaşlarımız çalışıyor. Bununla ilgili yapılacak iyileştirmenin emeklilerimizi mutlu edecek bir iyileştirme olacağına inanıyorum." diye konuştu.

2022 OCAK AYI MEMUR ZAMMI AÇIKLANDI MI?

Bakan Nebati, "Ekonomi yönetimimize, sayın cumhurbaşkanımıza, siyasal iktidara lütfen gereken ihtimamı gösterin. Çünkü algılarla, sosyal medyayla hareket ederseniz kaybedersiniz." ifadelerini kullandı.

Haberler.com - Gündem

Maliye Bakanı Memur zammı Memur Ocak Gündem Haberler Son Dakika

title