Haber : Çocuklar eğlenerek trafik kurallarını öğreniyorlar - Haberler

Haberi Paylaş

Çocuklar eğlenerek trafik kurallarını öğreniyorlar

 - Güncelleme:

Çocuklar eğlenerek trafik kurallarını öğreniyorlar Mobil Trafik Eğitim tırı Burdur' da İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere trafik eğitimi verilmesi amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında hazırlanan Mobil Trafik Eğitim tırı Burdur'a geldi.

Çocuklar eğlenerek trafik kurallarını öğreniyorlar

Mobil Trafik Eğitim tırı Burdur' da

BURDUR - İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere trafik eğitimi verilmesi amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında hazırlanan Mobil Trafik Eğitim tırı Burdur'a geldi. İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıkları arasında imzalanan 'Mobil Trafik Eğitim Tırı ile Yürütülecek Eğitim Faaliyetlerine ilişkin Eğitim İşbirliği Protokolü' kapsamında kente gelen eğitim tırı, TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu bahçesinde faaliyetlerine başladı.

Burdur' da eğitim gören ilkokul öğrencileri, tırın içinde hazırlanan mobil sınıfta trafik eğitimi, trafik işleyişi, dikkat etmeleri kurallar hakkında eğitim aldıktan sonra özel olarak hazırlanan alanda akülü araç kullandı. Öğrenciler trafikte karşılaşabilecekleri durumları uygulamalı olarak tecrübe etti. Mobil eğitim tırında, Trafikçiler tarafından, trafik konusunda okul öğrencilerine trafik kurallarıyla ilgili bilgiler verildi. Mobil Trafik Eğitim tırının amacı hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Fatih Akyol, "İç İşleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olarak ilkokullarda çocuklarda trafik bilincinin oluşması için bir proje geliştirildi. Öncellikle tır içerisinde öğrencilerimize teorik eğitim aldıktan sonra akülü arabalarla uygulamalı eğitim veriliyor. Burada öğrenciler yaya önceliği, emniyet kemeri kullanımı ve kırmızı ışık kurallarına uyma eğitimi veriliyor. Çocuk yaştaki edinilen bilgiler daha kalıcı oluyor. İleride kendileri de sürücü olduklarında kurallara uymaları bakımından çocukluk çağlarındaki bilgilerin kalıcı olması açısından önemli olduğunu" söyledi.

İhlas Haber Ajansı / Ali Kapan - Genel

milli eğitim bakanlığı İçişleri Bakanlığı Tragger Burdur Genel Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title