Macaristan'da OHAL mi lan edildi? SON DAKİKA! Macaristan'da ne oldu? Macaristan'da neden OHAL ilan edildi? - Haberler
Haberi Paylaş

Macaristan'da OHAL mi lan edildi? SON DAKİKA! Macaristan'da ne oldu? Macaristan'da neden OHAL ilan edildi?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Macaristan'da OHAL mi lan edildi? SON DAKİKA! Macaristan'da ne oldu? Macaristan'da neden OHAL ilan edildi?

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, yeni hükümetin kurulmasının hemen ardından Ukrayna-Rusya Savaşı nedeniyle gece yarısından itibaren yeni bir karar alındı. Peki, Macaristan'da ne oldu? Macaristan'da OHAL mi lan edildi? Macaristan'da neden OHAL ilan edildi?

Macaristan'da OHAL mi lan edildi, Macaristan Başbakanı Viktor Orban, yeni hükümetin kurulmasının hemen ardından Ukrayna-Rusya Savaşı nedeniyle gece yarısından itibaren yeni bir karar alındı. Peki, Macaristan'da ne oldu? Macaristan'da OHAL mi lan edildi? Macaristan'da neden OHAL ilan edildi? İşte detaylar...

Macaristan'da 3 Nisan'da yapılan seçimi üst üste dördüncü kez kazanan Başbakan Viktor Orban, yeni hükümetin kurulmasının hemen ardından gece saatlerinde OHAL ilan etti. Ukrayna-Rusya savaşının getirdiği zorluklara daha hızlı yanıt verebilmek için acil durum yetkilerini üstleneceğini belirten Orban, Macaristan'ın Ukrayna'daki savaşın dışında kalması ve "ailelerin mali güvenliğini koruması" gerektiğini aktardı. Orban, acil durum kapsamındaki ilk önlemleri yarın açıklayacak.

Macaristan'da 3 Nisan'da yapılan genel seçimi üst üste dördüncü kez kazanan Başbakan Viktor Orban, yeni hükümetin kurulmasının hemen ardından Ukrayna-Rusya Savaşı nedeniyle gece yarısından itibaren Macaristan'da OHAL ilan etti.

Orban sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Macaristan hükümetinin komşu ülke Ukrayna'daki savaşın meydana getirdiği zorluklara daha hızlı yanıt verebilmek için acil durum yetkilerini üstleneceğini ifade etti. "Dünya bir ekonomik krizin eşiğinde" ifadelerini kullanan Orban, Macaristan'ın Ukrayna'daki savaşın dışında kalması ve "ailelerin mali güvenliğini koruması" gerektiğini aktardı. Orban, hükümetin acil durum kapsamındaki ilk önlemlerini yarın açıklayacağını belirtti.

Genç Demokratlar Birliği (Fidesz) Partisi'nin lideri Orban, 3 Nisan'daki genel seçimlerde parlamentoda 3'te 2 çoğunluğu kazanmıştı. Orban, 12 yıllık görev süresi boyunca yetkilerini kademeli olarak artırırken, Avrupa Birliği (AB) ve insan hakları grupları tarafından sık sık eleştiriliyor.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Macaristan Budapeşte Acil OHAL Gündem Dünya Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title