Haberler

Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Başaran, Genel Başkanlığa Aday Olduğunu Açıkladı

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Suat Başaran'ın konuşması Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Suat Başaran, MHP olağanüstü kongresinde genel başkanlığa aday olduğunu belirtti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Suat Başaran'ın konuşması Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Suat Başaran, MHP olağanüstü kongresinde genel başkanlığa aday olduğunu belirtti.

Başaran, bir otelde düzenlediği toplantıda, MHP'de kendisine görev verilirse buna hazır olduğunu söyledi.

"Yarım asırlık siyasi hareketimiz büyük risk altındadır. Üslupsuzluk ve ölçüsüzlük yarınlarda, bir arada, omuz omuza yürümek durumunda olan ülküdaşlarımız arasında yeni kırılmalara yol açacak tarzdadır." görüşünü aktaran Başaran, "7 Haziran-1 Kasım arasındaki süreç gerçek anlamda ülküdaşlarımız arasında bir travma yaratmıştır ve bu travma Allah korusun partiye karşı duygusal bir soğuma meydana getirebileceği endişesini taşımaya başladım ve bunun sonucunda da olağanüstü kurultayın toplanması gerektiğine bütün kalbimle inandım." ifadesini kullandı.

Başaran, olabildiğince çok kişiyi salonda toplayıp, olabildiğince çok sayıda delege iradesiyle tüzüğün değiştirilmesini arzuladıklarını belirtti.

Suat Başaran, "Eğer ülkücü hareket, demokratik yıllarla seçtiği genel başkanını yine demokratik yollarla gönderebiliyorsa bu Türkiye'ye bir mesaj verecektir. Ben sadece bu ihtimali bile çok önemsiyorum. Yani biz bundan sonra seçtiğimiz insanları incinmeden ve incitmeden gönderebilmeyi öğrenmek zorundayız." diye konuştu.

Bir gazetecinin, "Ülkücüye kadın genel başkan olur mu, bunu kabul eder misiniz ülkücüler olarak?" sorusu üzerine, Başaran, "Bu ülkücüye kadın genel başkan olmaz diyenler, bu iddialarını dayandıracakları bir ilke ortaya koymak zorundalar. Türk milliyetçiliği fikir sisteminde veya Türk tarihinde bunun böyle olamayacağını ispat edecek bir şeyler ortaya koymaları lazım. Aksine bunun olabileceğini gösteren bir çok örnekler vardır. Ben böyle bir yaklaşımı doğru bulmam." yanıtını verdi.

Toplantıya, ülkü ocakları eski yöneticilerinden Harun Öztürk, Hakan Ünver, Servet Avcı ve Azmi Karamahmutoğlu da katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Politika Güncel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

Arda Güler'in sevgilisi kim, kaç yaşında? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kimdir, nereli, boyu kaç? Masterchef Serhat kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Serhat Doğramacı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Esra kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Esra Tokelli kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Tolga kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Tolga Şener kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Allan Saint-Maximin forma numarası kaç olacak? Saint-Maximin Fenerbahçe'de kaç numaralı formayı giyecek, belli oldu mu? Fransa Türkiye U19 maçı CANLI izle! (HD) 16 Temmuz Fransa Türkiye maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Masterchef Serap kimdir, kaç yaşında? Serap Küçük kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Huriye kimdir, kaç yaşında? Huriye Öncen kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Sevdet kimdir, kaç yaşında? Sevdet Ayhan kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ümmühan kimdir, kaç yaşında? Ümmühan Ünavcı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bartu kimdir, kaç yaşında? Taha Bartu Ergün kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Türkiye U19 maçı hangi kanalda? UEFA U19 Avrupa Şampiyonası maçları hangi kanalda, nereden izlenir? Kenan Yıldız Juventus'ta kaç numaralı formayı giyiyor? Kenan Yıldız 10 numaralı formayı mı giyecek? Allan Saint-Maximin kiralık mı, satın alma opsiyonu var mı? Fenerbahçe Allan Saint-Maximin bonservisini aldı mı, kiralık mı? YSK'ye kaç kişi girdi 2024? TYT ve AYT'ye kaç kişi girdi, üniversite sınavına kaç kişi girmişti?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title