Haberler

Tosuncuk'un "Bankacılık Kanununa Aykırılık" suçundan aldığı ceza onaylandı

Güncelleme:

Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın, Çiftlik Bank uygulamasında, gerekli izinleri almadan 'bank' ismini kullandıkları gerekçesiyle aldıkları 2 yıl 6'şar ay hapis cezası İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 32. Ceza Dairesi tarafından onandı.

Çiftlik Bank vurguncusu Mehmet Aydın'ın izinsiz şekilde "bank" adını kullandığı için 'Bankacılık Kanununa Aykırılık' suçundan aldığı ceza onaylandı.

13 Nisan 2023 tarihinde Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından Mehmet Aydın ve Fatih Aydın Bankacılık Kanununa Aykırılık' suçundan ayrı ayrı 2 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verilmişti. Ayrıca sanıklar hakkında 10 bin lira adli para cezası uygulanmıştı.

KARAR ONANDI

İstanbul Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesinin vermiş olduğu 2 yıl 6'şar ay hapis cezası ve 10'ar lira adli para cezası kararı değerlendiren İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 32. Ceza Dairesi Aydın kardeşlerinin istinaf başvurusunu redderek, kararı onadı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Aydın Mahkeme Ceza Suç Hukuk Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 21 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 21 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Ronaldinho kimdir? Ronaldinho nereli, hangi takımlarda oynadı? 21 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu 2024?
1000

Yorumlar (14)

Hakan Celik:

bu şaka gibi ceza haberi milleti dolandırıcılığa özendirir.

117
2
yanıtYanıtla
Ben Bensiz:

Bu suçların max cezası bu zaten , o yüzden geri geldi ülkeye bir kaç ay sonra denetimli serbestlikten yararlanır çıkar,

76
4
yanıtYanıtla
Abdullah Civelek:

Madem suçdu bakan açılış yaparken niye söylemediniz bu suç diye

68
5
yanıtYanıtla
Kemal Yavuz:

Allahim, nekadar gerizekali bir yorumdur bu....

yanıt2
yanıt35
Altay Bozkurt:

SAKA GIBI RESMEN! 2 -3 SENE YATIP CIKARSA , MAGDURLAR DISARDA BU ISI HALLEDER !!!!!

55
6
yanıtYanıtla
Haydar :

Soğuk su içsinler...

yanıt14
yanıt1
aristoteles:

ağduyrların pparasının yarısını atatıkları kayyum yiyor normalde kayyum bir işletmeyi işletir b b bunların kayyumu satıp sat kendi maaşlarını almaktan başka bir işleri yok

yanıt0
yanıt0
Serdar içli:

Devletin el koyduğu Kayyum atadığı arazileri fabrikaları mağdurların icraya verdiği banka hesapları araçlar bunların tamamını devlet satıp mağdurların parasını verebilir Neden hala bekletiyor bunu sormak lazım Evet mağdurlar hatalı ama TRT'de reklamlarının yayınlanması belediye başkanlarının açılışını yapması sanatçıların açılışlara gitmesi bunların hiç mi suçu yok

45
1
yanıtYanıtla
ali cik:

Üdül gibi bir ceza !

37
1
yanıtYanıtla
Hayri :

Bu cerzadan 7-8 ay yatarı var zaten içerde olduğundan onu yatmış sayılır bu tabi asıl yargılama sonucu değil asıl yargı kararı için ne bekleniyor şikayetçi orada sanık orada zaten kabul etmiş daha ne soğutup soğutup uçucak herhalde konu

29
0
yanıtYanıtla
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title