Haberler

Malatyalı çiftçilere tohum, fide ve ekipman dağıtıldı

Güncelleme:

Malatyalı çiftçilere 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kapsamında tohum, fide ve ekipman dağıtımı yapıldı. Tarımsal Üretimin Geliştirilmesi programı kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde 906 bin fide, 484 adet jeneratör ile 4 adet kayısı silkeleme makinesi çiftçilere hibe edildi.

Malatyalı çiftçilere 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kapsamında tohum, fide ve ekipman dağıtımı yapıldı.

Tarımsal Üretimin Geliştirilmesi programı kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde 906 bin fide, 484 adet jeneratör ile 4 adet kayısı silkeleme makinesi çiftçilere hibe edildi.

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, dağıtım programında yaptığı konuşmada, insanın yaşamına devam etmesi için üretimin önemini anlattı.

Malatyalı çiftçilerin kayısı üretimi yaparken kaliteden taviz vermeyeceğine inandığını vurgulayan Yazıcı, şöyle devam etti:

"Malatya Valiliği, Malatya İl Tarım Müdürlüğü, sizin işinizi kolaylamanız için daha fazla üretmeniz için, daha fazla kazanmanız için buradaki bütün arkadaşlarım emrinizde. Bu üretimi yaparken bugüne kadar olduğu gibi dünyanın en kaliteli ürününü, başta kayısı olmak üzere ürettiğimiz ne varsa tamamı dünya standardında, Avrupa standardındadır. Hem diğer şehirlerimize, diğer çiftçilerimize hem de dünyaya örnek olmamız gerekiyor. Dünya kayısı ticaretinin büyük bir bölümünü elinde bulunduran ülkemizi, yurt dışında temsil eden kıymetli çiftçilerim kayısının en güzelini en kalitelisini bütün dünya insanlarına sunmamız gerekiyor. Kaliteden taviz olmamalı ve olamaz. Malatya çiftçisine de zaten yakışanı, en kalitelisini en güzelini üretmektir. Biz kayısının başkentiyiz, kayısı bizden sorulur. En güzelini üretmeye devam edeceğiz."

Vali Yazıcı, depremlerden etkilenen kentin, en iyi üretimi yaparak da zorlukların üstesinden geldiğini ülkeye göstermesi gerektiğini dile getirdi.

Malatya İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Akar ise tarım sektörünün, ülkelerin ekonomik ve sosyal alanda belirlenen hedeflere ulaşması bakımından stratejik rol oynadığını ifade etti.

Program, destek alan çiftçilerle çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Kaynak: AA / Güncel

Dünya Çiftçiler Günü Malatya Dünya Malatya Çiftçilik Tarım Ekonomi Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title