Haber : LAVANTA BAHÇESİNDE RESİM YAPARAK SUSUZLUĞA DİKKAT ÇEKİLDİ - Haberler

Haberi Paylaş

LAVANTA BAHÇESİNDE RESİM YAPARAK SUSUZLUĞA DİKKAT ÇEKİLDİ

 - Güncelleme:

ADA Ülkesi Uluslararası Sanatçıları Grubu'nun 'Su' temalı resimlerinden oluşan 5'inci Uluslararası Mail Art Sergisi Burdur'un Karakent Köyü yakınlarındaki Lisinia Doğa Proje Alanı'nda açıldı.

ADA Ülkesi Uluslararası Sanatçıları Grubu'nun 'Su' temalı resimlerinden oluşan 5'inci Uluslararası Mail Art Sergisi Burdur'un Karakent Köyü yakınlarındaki Lisinia Doğa Proje Alanı'nda açıldı.

Ada Ülkesi Uluslararası Sanatçıları Grubu'nun 'Su' temalı resimlerinden oluşan 5'inci Uluslararası Mail Art Sergisi'nde 75 ülkeden sanatçıların eserleri yer aldı. Eserlerin 2 gün sergileneceği etkinlikte karikatür de yer aldı. Sergi açılışı İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, Burdur Arkeoloji Müdürü Murat Kaleağasıoğlu, Lisinia Doğa Proje Alanı Sorumlu Su Öztürk Sarıca ve sanatçılar tarafından yapıldı.

Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, " Burdur Gölü'nün yanında Lisinia Doğa Yaşam Alanı'ndaki lavanta bahçelerinde Ada Ülkesi Uluslararası Sanatçıları tarafından böyle bir etkinliğin yapılmış olması son derece anlamlı. Sanatın doğayla kültürle, turizmle buluşmuş olması ve farkındalık oluşturan bu çalışmanın da gelecek yıllarda daha da geliştirilerek yaygınlaştırılmaya çalışılması bizim için önemli bir durum" dedi.

Burdur Gölü'ne karşı lavanta tarlasında resim yapmanın güzel bir duygu olduğunu anlatan Keziban Ertuğrul Yıldırım, "Bu yıl 5'incisini gerçekleştirdiğimiz serginin rotası Lisinia oldu. Su hayattır. Bu yıl ve geçen yıl doğanın önemini daha çok anladık. Yaptığım resimde suya, susuzluğa, dünyayı korkutan bu krize dikkat çekmeye çalıştım" diye konuştu.

Bölgenin ekoturizm açısından oldukça zengin olduğunu belirten Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Çetin Meydan ise "Ekoturizme dikkat çekmek amacıyla sanatla turizm değerlerini birleştirmek istedik. Susuzluğun olumsuz gelişimine de dikkat çekmiş olacağımızı düşünerek böyle bir sergiyi burada planladık ve gerçekleştirdik" dedi.

Lisinia Doğa Proje Alanı Sorumlu Su Öztürk Sarıca da "Ada Ülkesi Sanatçıları'nın etkinliği Lisinia'da özellikle su teması ile birlikte gerçekleştirmiş olmaları bizim için çok çok önemli. Sergi ile su ve Burdur Gölü'ne dikkati çekmek bizim için çok çok önemli" dedi.

Etkinlikte Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlileri Pelin Özkan Köse ile Adil Levent Yüksel Keman Burdur Gölü manzaralı lavanta bahçesinde keman dinletisi gerçekleştirdi. (DHA)

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Burdur Gölü Burdur su Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title