Haberler

Görüntülü Haber) CHP Kayseri'de 4 Eski Bakan'a Dalton Benzetmesi

Abone Ol

Chp Kayseri İl Başkanlığı, parti binasına 17-25 Aralık tarihlerinde yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrasında görevlerinden ayrılan 4 eski bakanın maskeli fotoğrafının yer aldığı afişleri astı.

Chp Kayseri İl Başkanlığı, parti binasına 17-25 Aralık tarihlerinde yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrasında görevlerinden ayrılan 4 eski bakanın maskeli fotoğrafının yer aldığı afişleri astı. CHP Kayseri İl teşkilatı 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının yıldönümünde yaşananlara tepki gösterdi. CHP'liler 17-25 Aralık tarihlerinde yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarında isimleri geçtiği için görevlerinden ayrılan eski bakanlar; Muammer Güler, Egemen Bağış, Zafer Çağlayan ve Erdoğan Bayraktar'ın gözlerinde siyah maskelerin yer aldığı ve üzerinde '17-25 Aralık Haftası yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftası olsun' yazılı afişi parti il binasına astı.

CHP'DEN, KARATEPE HATIRLATMASI

CHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan, konuşmasına Kayseri Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Şükrü Karatepe'nin 10 Kasım 1996'te yaptığı ve yargılandığı "10 Kasım törenlerine içim kan ağlayarak gittim" açıklamasını hatırlatarak başladı. Ayan, bu sözleri telefondan katılımcılara dinletmek istedi, ancak teknik bir arıza yaşanınca bundan vazgeçti. Konuşmasında, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının ardından bir yıl geçtiğini ifade eden Ayan, şöyle konuştu:

"Büyük Allah'ın kitabının bahsettiği dini bayramların ve Atatürk'ün hediye etti milli bayramların yanından AKP iktidarının bize sunduğu hırsızlık, yolsuzluk bayramı da oldu. Hayırlı olsun. Türkiye'nin sosyal yapısını açığa koyan, sosyal bayram olan hırsızlık ve yolsuzlukların kutlandığı bu bayramın başrolünde ise Türkiyeli daltonlar var. Amerikalı daltonlar, artık diyolar ki, Türkiye'de hırsızlık suç değil. Ama bu durumu bizim daltonlar onlardan önce keşfetti. Yasa çıkarıyorlar, hakimleri ve polisleri arkalarına almışlar, üzerlerini kapatıyorlar. Üstelik kutulardaki paralara da devletin maliyesi el koyduğu ve devletin maliyesinde tutulduğu için, tutulan süre kadar o paraların faizini alıyorlar. Bu yurttaşlarımızla dalga geçmektir. Haramı kanımsamaktır. Haramın faizini almaktır." - Kayseri

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Ayan Kayseri Güler Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (116. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (116. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (353. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (2 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 2 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Hususi araçlarda kış lastiği zorunlu mu 2023? Hususi araçlara kış lastiği zorunlu mu? Kış lastiği zorunluluğu kimleri kapsıyor? CAN GÜRZAP NEDEN ÖLDÜ, ne zaman öldü? Can Gürzap kimdir, kaç yaşında, nereli, hastalığı neydi? 3 ARALIK NE GÜNÜ? 3 Aralık ne olarak kutlanıyor, anılıyor? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları ve önemi! Tarih belli oldu! GTA 6 FRAGMAN YAYINLANDI MI? Gta 6 fragman yayınlanma tarihi belli oldu! Gta VI (6) fragman izle! Dursun Ali Erzincanlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Dursun Ali Erzincanlı şiirleri! Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınır mı DİYANET? Sabah namazı güneş doğduktan kaç dakika sonra kılınır DİYANET? CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir?
title