Haberler

EÜTF Hastanesinden faaliyet raporu

Güncelleme:

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği tarafından hazırlanan 6 aylık faaliyet raporu, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Tıp Fakültesi ve hastane yönetimi ile anabilim dalı başkanlarının katılımıyla düzenlenen toplantıda sunuldu.

İzmir depremi ve Covid-19 süreçlerinde Ege Üniversitesinin önemli bir görev üstlendiğini dile getiren Rektör Budak, "Üstün gayretleriyle önemli çalışmalara imza atan hocalarımız ve sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Toplantıda sağlık hizmetleri sunumundaki kalitemizi daha da artırmak için neler yapabileceğimizi değerlendirdik" dedi.

Ege Üniversitesi Rektörlüğü Senato Salonunda düzenlenen toplantıya EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, EÜTF Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, EÜTF Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Sezgin Ulukaya, Tıp Fakültesi ve Başhekimlik yönetimi ile anabilim dalı başkanları katıldı. Ayrıca toplantı, online olarak da yayınladı. Başhekim Prof. Dr. Ulukaya, hastanenin İzmir depremi ve Covid -19 sürecinde verdiği hizmetlere değinirken son 6 ayda yürütülen faaliyetlere ilişkin detaylı bir sunum yaptı. Mali durum, klinik araştırmalar, sağlık turizmi, yapısal düzenlemeler ve geliştirilen projelerle ilgili bilgilendirme yapan Prof. Dr. Ulukaya, desteklerinden dolayı Rektör Budak'a teşekkür etti.

"HİZMET KALİTEMİZİ DAHA DA ARTIRMAK İSTİYORUZ"

Ulusal ve uluslararası standartlar doğrultusunda, etkin, verimli, hasta ve çalışan odaklı sağlık hizmeti sunumu için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Rektör Budak, devletin bu çalışmaları desteklemek üzere, EÜTF Hastanesine gerek personel gerek mali açıdan önemli katkılar sunduğunu hatırlattı. Tüm çalışmaların amacının daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunabilmek olduğunu söyleyen Rektör Budak, "Donanımlı akademik kadromuz, güçlü alt yapımız ve özverili sağlık çalışanlarımız sayesinde, deprem ve Covid-19 gibi olağanüstü süreçlerde ciddi bir sorunla karşılaşmadan faaliyetlerimizi sürdürdük" dedi.

"DEVLETİMİZ CİDDİ DESTEKLER SUNUYOR"

EÜTF Hastanesinin yerinde yenilenmesi için başlattığı çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü dile getiren Rektör Budak, "Son 3 yılda, 989 sağlık personelini hastanemize kazandırdık ve 850 milyon TL'lik borcun ödemesi tamamlandı. Devletimiz bu anlamda çok ciddi desteklerde bulundu. Şu an en önemli gündem maddelerimizden biri hastanemizin yerinde yenilenmesi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, son Başbakanımız Binali Yıldırım ve İzmir milletvekillerimiz bu konuyu yakından takip ediyor ve desteklerini veriyor. Hastanemizin etüt proje ihale süreci tamamlandı. Ortak akılla hazırlanacak projenin ardından yapım için de ihale süreci başlayacak" diye konuştu.

-

Kaynak: Bültenler / Güncel

Ege Üniversitesi Necdet Budak Ege Güncel Haberler

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

AVM'de genç kızın fotoğrafını çeken 75 yaşındaki adama gözaltı! İfadesi hayli tuhaf

AVM'de genç kızın fotoğrafını çeken 75 yaşındaki adama gözaltı! İfadesi hayli tuhaf

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bakmadan Geçme

Yeni TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanı belli oldu İbrahim Hacıosmanoğlu kaç oy aldı? TFF seçim sonuçları TFF başkanlık seçim sonuçları! SANDIKLAR AÇILDI! Mehmet Büyükekşi ve İbrahim Hacıosmanoğlu oy sayısı ve oy farkı kaç? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bornova, Menderes 17-18 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Araban, Yavuzeli, Karkamış 18-19 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Sarıçam, Ceyhan, Kozan 18-19 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Beyşehir, Çumra, Seydişehir 18-19 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Karacabey, Nilüfer, Gemlik 18-19 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Döşemealtı, Aksu, Kumluca 18-19 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! 2024 Olimpiyatlar ne zaman başlıyor? Yaz Olimpiyat Oyunları nerede ve kaç ülke katılıyor? CANLI ALTIN KURU | Bugünkü çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 18 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? CANLI maç izle! (GALATASARAY-AS TRENCİN) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 18 Temmuz günün maçları nereden izlenir? TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanlık seçimi ne oldu, kim kazandı? TOKİ taksitlerine zam geldi mi? TOKİ Temmuz ile Aralık taksit artışı ne kadar oldu? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Kalecik, Ayaş, Çankaya 18-19 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Yerlikaya'dan bir 'Gereği yapıldı' paylaşımı daha! İnfial yaratan paylaşımların sahibi gözaltına alındı

Yerlikaya'dan bir "Gereği yapıldı" paylaşımı daha! İnfial yaratan paylaşımların sahibi gözaltına alındı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title