Haberler

Edirne Jandarma Ekipleri Bilgilendirme Faaliyetlerini Sürdürüyor

Güncelleme:

Edirne Jandarma Komutanlığı, iklim değişikliği, engelliler haftası, aile içi şiddet ve trafik güvenliği konularında bilgilendirme faaliyetleri düzenliyor.

Edirne jandarma ekipleri bilgilendirme faaliyetlerini sürdürüyor.

Edirne Jandarma Komutanlığınca 15 Mayıs Yeryüzü İklim Günü dolayısıyla, iklim değişikliği ve küresel ısınmanın ortaya çıkardığı tehlikelere dikkat çekmek amacıyla bir dizi etkinlik düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında ağaç dikimi, güneş enerjisi kullanımının yaygınlaştırılması ve gereksiz araç kullanımının azaltılması konularında bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştirildi.

Ayrıca, 10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan Engelliler Haftası kapsamında, özel gereksinimli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği ziyaret edildi.

İl Jandarma Komutanlığı, aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele kapsamında da çalışmalar yürütüyor.

Bu çerçevede, Büyükdoğanca köyünde işletme sahibi esnaf ziyaret edilerek 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun hakkında bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca, KADES mobil uygulamasının tanıtımı ve kullanımı konusunda eğitim verildi.

Trafik güvenliği alanında ise Edirne Trafik Jandarması, trafik kazalarının önlenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.

Trafik jandarması Keşan-Enez ve Enez-Yenikarpuzlu yollarındaki kontrol noktalarında motosiklet sürücülerine kask ve koruyucu ekipmanların önemi, trafikte reflektör ve görünürlüğün gerekliliği konularında bilgilendirme yaparak sürücülerin güvenli şekilde yolculuklarına devam etmelerini sağladı.

Kaynak: AA / Güncel

Edirne Jandarma Komutanlığı Engelliler Haftası İklim Değişikliği Jandarma trafik Edirne Aile Spor Güncel Haberler

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Bakmadan Geçme

Astrolog şampiyonluk tahminleri 2024! Astrologlar Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak diyor? Milli yasta bankalar açık mı? 21 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? X çöktü mü, Twitter çöktü mü, sorun mu var, problem ne? 21 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 21 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 21 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Cüneyd öldü mü, intihar mı etti? Kızıl Goncalar Cüneyd diziden ayrıldı mı? 21 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi!
Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title