Haberler

Bakan Kasapoğlu'nun İzmir'deki Bir Kamu Binasına Asılan Pankartı Tepki Çekti… Tacettin Bayır, "Siz, Bu Binayı Babanızın Malı Gibi Kullanamazsınız"

Güncelleme:

AKP’nin İzmir’den milletvekili adayı gösterdiği Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun kentteki bir kamu binalarına asılan seçim pankartı tepki çekti. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, “Siz, bu binayı babanızın malı gibi kullanamazsınız. Hiçbir siyasi parti, kamu binalarına böyle bir pankart asamaz” dedi.

KERİM UĞUR

AKP'nin İzmir'den milletvekili adayı gösterdiği Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun kentteki bir kamu binalarına asılan seçim pankartı tepki çekti. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, "Siz, bu binayı babanızın malı gibi kullanamazsınız. Hiçbir siyasi parti, kamu binalarına böyle bir pankart asamaz" dedi.

İzmir'in Basmane semtinde bulunan ve Konak Vergi Dairesi'ne ait olan binanın yan duvarına, AKP'nin İzmir'den milletvekili adayı gösterdiği Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun pankartı asıldı.

"KALDIRMAZSA HUKUKEN BİR DAVA AÇMAMIZ SÖZ KONUSU OLABİLİR"

Kamu binasına asılan pankarta tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, ANKA Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Siyasi partiler, kamu binalarına siyasi içerikli pankart asamaz. Kanun açık ve net. Yüksek Seçim Kurulu kararları bağlayıcıysa eğer, bu pankart buradan indirilmeli.  İzmir Valisi'ne sesleniyorum; eğer tarafsızsa, bu pankartı mevzuata göre kaldırmazsa hukuken bir dava açmamız söz konusu olabilir. Burası bir kamu binası. Siz, bu binayı babanızın malı gibi kullanamazsınız. Hiçbir siyasi parti, kamu binalarına böyle bir pankart asamaz."

Kaynak: ANKA / Güncel

Gençlik ve Spor Bakanı Milletvekili Adayı Mehmet Kasapoğlu Tacettin Bayır Milletvekili Gençlik İzmir Spor Güncel Haberler

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye 'asgari ücret' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye "asgari ücret" çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Mehmet Şimşek mesajı vermişti! Bakanlığa bağlı ekipler denetim için sahillere iniyor

Mehmet Şimşek mesajı vermişti! Bakanlığa bağlı ekipler denetim için sahillere iniyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title