Gençlerbirliği'nde İlhan Cavcav-ufuk Özerten Gerginliği

Gençlerbirliği Kulübü Asbaşkanı Ufuk Özerten'in, Futbol Federasyonu'nda Yaşanan Seçim Tartışmaları Sürecinde, Gençlerbirliği Kulübü'nden Bağımsız Hareket Etmeye Karar Verdiği ve Muhtemel Seçimlerde Şenes Erzik ile Birlikte Çalışıp Futbol Federasyonu Yönetimine Girmek İstediği İçin Kulüpten Ayrıldığı İddia Edildi.

Gençlerbirliği'nde İlhan Cavcav-ufuk Özerten Gerginliği

Gençlerbirliği Kulübü Asbaşkanı Ufuk Özerten'in, Futbol Federasyonu'nda yaşanan seçim tartışmaları sürecinde, Gençlerbirliği Kulübü'nden bağımsız hareket etmeye karar verdiği ve muhtemel seçimlerde Şenes Erzik ile birlikte çalışıp Futbol Federasyonu yönetimine girmek istediği için kulüpten ayrıldığı iddia edildi.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, kulübe yakın kaynaklar, bir süredir Cavcav ile Özerten'in arasının açık olduğunu, son dönemde Futbol Federasyonu'nda yaşanan seçim tartışmalarında da görüş ayrılıkları yaşadıklarını belirtti. Kulübün 14 Mayıs 2006 tarihinde yapılan olağan genel kurulu sonucu, asbaşkan olarak Gençlerbirliği yönetiminde görev alan Ufuk Özerten, daha önce de Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanlığı yapmıştı. Aynı zamanda Futbol Federasyonu delegesi olan Özerten, Levent Bıçakçı Federasyonu'nun görevi bırakmasıyla MHK Başkanlığı'ndan ayrılmıştı. Özerten, birçok kesimin tepkisine rağmen İlhan Cavcav tarafından Gençlerbirliği yönetiminde asbaşkanlık görevine getirilmişti.

(EKO-KÇ-OK-S)