Gedikli, Üçüncü Çeyrek Büyüme Rakamlarını Değerlendirdi - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Gedikli, Üçüncü Çeyrek Büyüme Rakamlarını Değerlendirdi

Gedikli, Üçüncü Çeyrek Büyüme Rakamlarını Değerlendirdi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

AK Parti Kurucu Üyesi Bülent Gedikli, "Türkiye ekonomisi yılın 3. çeyreğinde yüzde 11.1 büyüdü.

AK Parti Kurucu Üyesi Bülent Gedikli, "Türkiye ekonomisi yılın 3. çeyreğinde yüzde 11.1 büyüdü. Türkiye tüm oyunları bozdu dememizin nedeni tam olarak buydu;ekonomi sağlam ise tüm oyunları çok rahat bozarız. Küresel ekonomide ki durgunluğa rağmen gelen dünya rekoru büyümeyi lütfen küçümsemeyelim" dedi.

AK Parti kurucu üyesi Gedikli, üçüncü çeyrek büyüme rakamlarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Türkiye ekonomisi yılın 3. çeyreğinde yüzde 11.1 büyüdü. Tarım sektörü toplam katma değeri yüzde 2,8, sanayi sektörü yüzde 14,8 ve inşaat sektörü yüzde 18,7 arttı. Ticaret, ulaştırma, konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetlerinin toplamından oluşan hizmetler sektörünün katma değeri ise yüzde 20,7 arttı. Türkiye tüm oyunları bozdu dememizin nedeni tam olarak buydu;ekonomi sağlam ise tüm oyunları çok rahat bozarız" ifadelerini kullandı.

Gedikli, şunları kaydetti:

"Yüzde 11.1 büyüme oranını "KGF den dolayı" diyerek dinamik,müteşebbis,yeni dönüşümlerin eşliğinde ki Türk iş dünyasına haksızlık etmiş olursunuz.Büyümenin kalitesini arttırma ve üreterek büyüme hedefinden tabi ki vazgeçmiş değiliz. Ancak tepemize F16 lardan bomba yağdırılan 15 Temmuz' felaketinden,not indirimlerinden, terörle mücadelemizden ve küresel ekonomide ki durgunluğa rağmen gelen dünya rekoru büyümeyi lütfen küçümsemeyelim. 2018 ilk çeyreğinde de benzer rakamlar göreceğiz asıl işimiz bundan sonra başlıyor." - ANKARA

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Bülent Gedikli, Ak Parti, Türkiye, Ekonomi, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title