Çin takımları Güney Koreli oyuncunun peşine düştü! Kazancının 10 katını teklif ettiler - Haberler
Haberi Paylaş

Çin takımları Güney Koreli oyuncunun peşine düştü! Kazancının 10 katını teklif ettiler

Haberler.com - Yakupcan Aydemir - Gamegar
 - Güncelleme:

Tüm zamanların en iyi League of Legends oyuncusu olarak bilinen Faker kullanıcı adlı Lee Sang Hyeok'un sezon sonu T1 Esports ile sözleşmesi biteceği duyurulmasının ardından Çin takımlarından milyonlarca euroluk teklifler geldi. Yıllık kazancı 2 milyon euro olarak oyuncuya Çin'den yaklaşık 10 katı teklif geldi.

T1 Esports'un League of Legends oyuncusu Faker hakkında katıldığı bir podcast programında konuşan takım CEO'su Joe Marsh, oyuncularının geçmişte aldığı sözleşmeleri ve yüksek teklifleri gündeme getirdi. Teklif gelen oyunculardan biri ise dünyanın en iyi LoL oyuncusu olarak bilinen Faker'dı.

2013 yılında kariyerine başladığı takım ile devam eden espor oyuncusu Faker'ın sözleşmesi Kasım 2022'de sona ereceğinin duyurulmasının ardından T1 CEO'su Marsh, Faker'a Çin liginden yıllık 18 milyon euro teklif geldiğini bildirdi.

CEO'nun podcast'te yaptığı röportajda, "Paraya ihtiyacı yok, parası var, süper başarılı, Kore'de gerçekten güçlü yatırımlar yaptı, yani kelimenin tam anlamıyla Faker Tower adında bir binası var." sözlerine yer vererek oyuncu için paranın ilk planda olmadığını belirtti.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Çin takımları Güney Koreli oyuncunun peşine düştü! Kazancının 10 katını teklif ettiler

"Onun için gerçekten önemli olan bir ailesi var" diyen Marsh, T1 CEO'su olduktan sonraki ilk görevlerinden birinin Faker ile bir aile ilişkisi geliştirmek olduğunu açıkladı. Faker için paranın ikinci planda olduğu anlaşıldıktan sonra ise Çin takımlarından gelen tekliflere olumsuz yönde baktığı anlaşıldı.

Çin takımları Güney Koreli oyuncunun peşine düştü! Kazancının 10 katını teklif ettiler

Yakupcan Aydemir
Gamegar Editörü Haberler.com - Gamegar

League Of Legends, Espor, Gamegar, Spor, Haberler

title