Galatasaray, Beraberliği Son Dakikada Kurtardı

Galatasaray, Turkcell Süper Lig'in 14. Haftasında Kendi Sahasında Oynadığı Maçta Ümit Karan'ın Uzatma Dakikalarında Attığı Golle İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile 2-2 Berabere Kaldı.

Galatasaray, Beraberliği Son Dakikada Kurtardı

Galatasaray, Turkcell Süper Lig'in 14. haftasında kendi sahasında oynadığı maçta Ümit Karan'ın uzatma dakikalarında attığı golle İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile 2-2 berabere kaldı.

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında ilk yarıda iyi oynamadıklarını belirterek, "Karşılaşmada çok basit goller yedik, golleri rakibe adeta hediye ettik. İlk yarıda belki çok diri görünmedik, düşünce olarak maça uyum sağlayamadık. Ama ikinci yarıda takım tam olarak sahadaydı, müthiş bir mücadele sergiledik. Gol bulma düşüncesiyle çok riskli oynadık. 3. golü yemeden beraberlik golünü bulduk. Bugün rakip

takımın kalecisi de çok iyi bir performans sergiledi" diye konuştu. Alman teknik adam, rakiplerinin şimdiye kadar en iyi maçını oynadığını söyleyerek, "Galatasaray ile oynayacak olsam, ben de takımımın kimsenin yenemediği lideri yenmesini isterim" dedi.

Hasan Şaş'ın karşılaşma sonrası yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine Feldkamp, Hasan Şaş gibi profesyonel bir futbolcunun böyle bir şey söylemeye hakkının olmadığını belirterek, "Hasan Şaş'ın sorumlulukları ve görevi var. Böyle mükemmel bir performans gösteren Hasan'ın bu açıklamayı yapmadan sakinleşmesi gerekir. Böyle bir açıklamadan haberim yok. Önce bana bu düşüncesini söylemesi lazım. Böyle bir düşüncesi varsa bırakmaması için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

Ümit Karan'ın ceza sahasında yerde kaldığı pozisyon ile ilgili olarak ise Feldkamp, "Herkesin düşüncesi farklı, yorumlara göre geçen hafta bize varolmayan penaltı verildi, bu hafta kimi yorumlara göre varolan bir penaltı verilmedi. Bu futbol, hep aynı şeyler oluyor" dedi.

Feldkamp, bir soru üzerine, Fenerbahçe maçıyla ilgili şu an konuşmanın doğru olmayacağını, 2-0 yenik duruma düştükleri maçta 2-2 beraberliği yakalamalarını konuşmanın daha doğru olacağını söyledi. Feldkamp, başka bir soru üzerine, Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'nda zor bir grupta yer aldığını sözlerine ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ise, ilk yarıda iyi oynayarak 2 gol bulduklarını, ikinci yarı ise girdikleri gol pozisyonlarını değerlendiremediklerini söyleyerek, "Ligin yeni takımı olarak 4. defa uzatma dakikalarında yediğimiz golle galibiyeti kaçırdık. İlk yarıda iyi oynayarak 2 gol bulduk. Biz ikinci yarıda sırtımızı kaleye yaslamak istemiştik, ancak rakibimizden ikinci topları alamadık. İkinci yarıda girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. Galatasaray, ligin

namağlup lideri. Bugün kazanmak istiyorduk, ama uzatmalarda yediğimiz golle berabere kaldık. Artık bu maç geride kaldı, önümüze bakıyoruz" diye konuştu.

(İY-İY-OK-S)