FUAT SEZGİN HABERLERİ

Fuat Sezgin haber, Fuat Sezgin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fuat Sezgin - 26.12.2019
ERÜ'ye iki TÜBA ödülü
ERÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Eczacılık Tarihi ve Etik Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Halil Tekiner, Osmanlı-Türk Tıp ve Eczacılık Tarihi alanında yapmış olduğu çalışmalar ve yürütmekte olduğu projelerin İslam Bilim Tarihine önemli katkıları nedeniyle "2019 TÜBA Fuat Sezgin Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü'ne", Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç.
Fuat Sezgin - 26.12.2019
Kültürlerin Buluşma Noktası İKÇÜ
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü (GİGM) "Kültürlerin Buluşma Noktası Türkiye" ana temasıyla yurt çapında düzenlenen etkinlerin İzmir etabında 'Uluslararası Öğrenci Sosyal Uyum Buluşması' teması İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) ev sahipliğinde ele alındı. Fuat Sezgin Konferans Salonu'ndaki buluşmaya, İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, İKÇÜ Rektörü Prof.
Fuat Sezgin - 25.12.2019
"Prof. Dr. Fuat Sezgin Belgeseli" galası gecesi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Prof. Dr. Fuat Sezgin'i anlatan belgeselin galasında yaptığı konuşmada, "Batının sahiplendiği pek çok şeyin asıl kaynağının Müslümanlar olduğunu her vesileyle gündeme taşımış ve inkar edilemez delillerle ispat etmiştir.
Fuat Sezgin - 24.12.2019
TÜBA 2019 ödüllerinin sahipleri belli oldu
Ayrıca Cumhurbaşkanlığı tarafından 2019'un "Fuat Sezgin Yılı" ilan edilmesi dolayısıyla akademinin Şeref Üyesi Merhum Prof.
Fuat Sezgin - 23.12.2019
Erdoğan: (Kanal İstanbul) Birileri "yaptırmayız" diye müteahhitlere tehdit savuruyor
CUMHURBAŞKANI  Recep Tayyip Erdoğan,  "Yanı başımızda inşallah Kanal İstanbul projesi hayata geçecek." dedi.  "Fakat daha şimdiden Kanal İstanbul ile ilgili birileri 'yapamazsınız', 'yaptırmayız' diyorlar". diyen Cumurbaşkanı Erdoğan, ""Sen zaten iktidara gelemeyeceksin ki! Bu millet size bu ülkede iktidarı vermez. Niye? Siz, yapılacak her şeyin önüne dikilen bir anlayışsınız." diye konuştu.  Fuat Sezgin Yılı Kapanış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Havalimanı'nın açılışının ardından 50 milyonuncu yolcuyu ağırladığını açıkladı.
Fuat Sezgin - 23.12.2019
Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Kapanış Töreni
Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırma Vakfı Başkanı Mecit Çetinkaya, "Hocamızın hayatı doğduğu ülkeden çıkıp dünyayı gezip yine gelip kendi ülkesine dökülen bir nehrin hikayesidir.
Fuat Sezgin - 23.12.2019
ERDOĞAN: (KANAL İSTANBUL) BİRİLERİ 'YAPTIRMAYIZ' DİYE MÜTEAHHİTLERE TEHDİT SAVURUYOR
"Sen zaten iktidara gelemeyeceksin ki! Bu millet size bu ülkede iktidarı vermez. Niye? Siz, yapılacak her şeyin önüne dikilen bir anlayışsınız." Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılışının ardından İstanbul Havalimanı'nın 50 milyonuncu yolcuyu ağırladığını açıkladı.  Haber: Enver ALAS - Kamera: Güven USTA - İbrahim YILDIZ - Can EROK / İSTANBUL, Fuat Sezgin Yılı Kapanış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılışının ardından İstanbul Havalimanı'nın 50 milyonuncu yolcuyu ağırladığını açıkladı.
Fuat Sezgin - 23.12.2019
İÜ'de "18 Aralık Dünya Arapça Günü" etkinliği
İÜ Edebiyat Fakültesi Fuat Sezgin Konferans Salonu'nda, Prof.
Fuat Sezgin - 23.12.2019
Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Kapanış Töreni
Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, "Fuat Sezgin yılında dünyanın 16'dan fazla ülkesinde yapılan bine yakın etkinlikte ismini yaşattık. Fuat Sezgin'in yapmaya çalıştıklarını özellikle genç nesillere aktarmaya çalıştık." dedi.
Fuat Sezgin - 23.12.2019
Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Kapanış Töreni
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Daha şimdiden Kanal İstanbul'la ilgili birileri 'yapamazsınız' diyorlar ve müteahhitlere de tehdit savuruyorlar.
Fuat Sezgin - 23.12.2019
Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Kapanış Töreni
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bilimi dünü ve bugünüyle yalnızca Batı'ya hasretmek ve Müslüman alimleri yok saymak, şayet kasıtlı değilse ancak cehaletle izah edilebilir.
Fuat Sezgin - 23.12.2019
GÜNDEM / 23 Aralık 2019
6 Nisan 1920 1- Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Havalimanı'nda Modern Bilimin Öncüleri İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Sergisinin açılışı ile Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Kapanış Töreni'ne katılacak, partisinin genel merkezinde Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına başkanlık edecek.
Fuat Sezgin - 23.12.2019
GÜNDEM ÖZETİNE
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Havalimanı'nda Modern Bilimin Öncüleri İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Sergisinin açılışı ile Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Kapanış Töreni'ne katılacak, partisinin genel merkezinde Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına başkanlık edecek.
Fuat Sezgin - 23.12.2019
GÜNDEM ÖZETİ / 23 Aralık 2019
(Ankara/09.30) 2- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Havalimanı'nda Modern Bilimin Öncüleri İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Sergisini ziyaret edecek, Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı kapanış törenine katılacak.
Fuat Sezgin - 22.12.2019
İlim Yayma Ödül Töreni
"Maya sağlam olunca, emekler Hak için Allah'ın rızasını kazanmak için verilince Rabbim de bereketini ihsan ediyor." diyen Erdoğan, şunları kaydetti: "Fidan toprağa samimiyetle dikilince ne kadar olursa olsun hiçbir fırtına onun büyüyüp serpilmesine mani olamıyor. Dikkat edilirse ülkemizde gerçekten uzun soluklu varlık gösteren kurumların hepsi de arkasında milletin, özünde samimiyetin olduğu yapılardır. Milletin kalbinde karşılık bulamamış hiçbir kurum, maddi olarak ne kadar desteklenirse desteklensin bir süre sonra içi boş bir balon gibi sönmeye mahkumdur. Türkiye'nin sivil toplum tarihi bu bakımdan pek çok kötü örnekle doludur. Ancak İlim Yayma Vakfımız, İlim Yayma Cemiyetimiz ki bunlar kardeş zaten iç içe, Sabahattin Zaim Üniversitesi ile İrfan Okullarıyla, yurtlarıyla, burslarıyla, yayınlarıyla ilim ve irşat faaliyetleriyle hamd olsun dimdik ayaktadır. İlim Yayma Cemiyetimiz de ülkemizin dört bir yanına dağılan 176 şubesi, 179 yurdu, 79 eğitim merkezi ve burslarıyla ilim ordumuza neferler yetiştirmeyi sürdürüyor." Bu mükafat programıyla İlim Yayma Cemiyeti'nin yeni bir alanda daha, aynı başarılı yolda yürümeye devam edeceğini vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu: "Bilenle bilmeyenin eşit olmadığını farz eden bir inancın mensuplarıyız. Asırlar boyunca medeniyetimiz dünyanın tüm ilim pınarlarının kaynağı olmuştur. Fikirle, yazıyla ve amelle ilim peşinde ömür harcayan ecdadın tıptan, astronomiye, mühendislikten sosyal bilimlere kadar her alanda sergilediği başarıları iftiharla yad ediyoruz. Rahmetli Fuat Sezgin Hocamızın yadigarı olan İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi bu konudaki büyük birikimin en azından bir kısmını derli toplu bir şekilde bize hatırlatıyor.
Fuat Sezgin - 21.12.2019
"İslam'da Medeniyet Bilimleri Tarihi" sempozyumu sona erdi
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Fuat Sezgin hocanın çalışmaları, tarihin derinliğiyle ilgili bize çok önemli birtakım işaretler verdi.
Fuat Sezgin - 21.12.2019
GÜNDEM / 21 Aralık 2019
(Antalya/20.00) (Fotoğraflı - Görüntülü) 2- İbn Haldun Üniversitesince İslam bilim tarihi araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin'in anısına düzenlenen "İslam'da Medeniyet Bilimleri Tarihi Sempozyumu" sona erecek.
Fuat Sezgin - 21.12.2019
GÜNDEM ÖZETİ / 21 Aralık 2019
(Antalya/20.00) 2- İbn Haldun Üniversitesince İslam bilim tarihi araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin'in anısına düzenlenen "İslam'da Medeniyet Bilimleri Tarihi Sempozyumu" sona erecek.
Fuat Sezgin - 20.12.2019
KAYÜ'de "Geleneksel Yıl Sonu Sergisi" açıldı
KAYÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, "2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" etkinlikleri kapsamında düzenlenen yıl sonu sergisinin açılışında konuşan Rektör Prof.
Fuat Sezgin - 20.12.2019
Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Arınç: "Türkiye'nin tarihinde bir soykırım utancı yoktur"
Arınç, Bursa Büyükşehir Belediyesince, "Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" etkinlikleri kapsamında ilk kez organize edilen kitap fuarının açılışına katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Fuat Sezgin Haberleri | Fuat Sezgin Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Fuat Sezgin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fuat Sezgin kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fuat Sezgin hocamızın İslam, bilim ve teknoloji tarihine yaptığı ka
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 23:40:50. #1.14#

title