Frankfurt: Papa 16. Benedict'in Sözlerine Tepkiler

Frankfurt: Papa 16. Benedict'in Sözlerine Tepkiler

Almanya'nın Frankfurt Kentinde Yaşayan Türk Vatandaşları, Papa'nın İslam Dini ve Hazreti Muhammed Hakkındaki Sözlerine Tepki Gösterdi.

Frankfurt: Papa 16. Benedict'in Sözlerine Tepkiler

Almanya'nın Frankfurt kentinde yaşayan Türk vatandaşları, Papa'nın İslam dini ve Hazreti Muhammed hakkındaki sözlerine tepki gösterdi.

İsmail Yıldız, Hıristiyan aleminin tepesindeki bir insanın böyle bir açıklama yapmasının büyük bir hata olduğunu belirterek, "Papa'nın sözleri çok yanlıştı. Ama Hıristiyan aleminin bir lideri Müslümanların Peygamberi Hz. Muhammed için bu şekilde konuşmamalı. Herkesin birbirinin inancına saygı göstermesi gerekir. Şimdi söylediklerinin tamamen yanlış olduğunun farkına varmıştır ama iş işten geçmiştir. Belki de İslam dini hakkında bilgisi yoktur. Ama bu bile kabahatini azaltmaya yetmez. Özür dilemesi gerekir, eğer bunu yapmazsa kendi kaybeder" dedi.

Muzaffer Öztürk adlı bir başka vatandaş ise, "Bunu sıradan bir Hıristiyan söyleseydi gülüp geçerdim. Fakat İslam alemine bu çirkin yakıştırmaları yapan bir Hıristiyan lideridir ve kesinlikle özür dilemelidir. Ancak, her ne kadar söyledikleri yanlış da olsa, bana göre Papa Türkiye'ye gitmeli ve Türk toplumu da Papa'yı kendine yakışır bir şekilde karşılamalıdır" diye konuştu.