FIA Formula E Sezonunun Açılış Etabı Çin'de Yapılacak

FIA Formula E Sezonunun Açılış Etabı Çin'de Yapılacak

FIA Formula E Sezonunun Açılış Etabı Çin'de Yapılacak
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Uluslararası Otomobil Federasyonunun bu yıl ilk kez düzenlediği ve tek tip elektrikli araçların yer alacağı Formula E sezonunun açılış etabı Çin'de yapılacak.

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve tek tip elektrikli araçların yer alacağı Formula E sezonunun açılış etabı Çin'de yapılacak.

Renault'tan yapılan açıklamaya göre, 200 kilovat saatlik (270 bg) elektrikli motora sahip tek kişilik yarış otomobillerinin katılacağı bu şampiyona "sıfır emisyonlu" araçların araştırılmasında ve geliştirilmesinde önemli bir temel oluşturacak.

Sahip olduğu Z.E. serisiyle elektrik motorlu araçlara önem veren Renault, şampiyonadaki 10 takım tarafından kullanılacak Spark-Renault SRT_01E'nin tasarlanmasına katkı sundu.

Renault aynı zamanda Alain Prost ve Jean-Paul Driot tarafından kurulan e.dams takımının ünvan ortağı. Sebastien Buemi ve Nicolas Prost, FIA Formula E şampiyonasının açılış sezonundaki 10 tur boyunca e.dams-Renault adına mücadele edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Sport Technologies Genel Müdürü Patrice Ratti, Formula-e ile ilgilenmelerinin arkasında yatan en önemli sebebin pek çok yarışta yer almaları olduğunu belirterek, "Spark-Renault SRT_01E'nin ortak bir çabanın ürünü olduğunu söylemem yanlış olmaz. Renault, Dallara, McLaren, Williams ve Michelin, motor sporları dünyasından bu denli büyük ismin geleceğe yönelik bir projede birlikte yer alması muazzam bir olay. Bütün mühendisler ve teknisyenler, aracın yaratılması esnasında büyük bir tutku ve heyecan içinde çalıştı. Takımlara ve sürücülere, organize ettiğimiz şampiyonalardakiyle aynı düzeyde teknik desteği sunabilmek üzere her yarışta hazır bulunacağız" ifadelerini kullandı. - İstanbul

Kaynak: Anadolu Ajansı

Çok Okunan Haberler

title