Fenerbahçe'de Anelka Bilmecesi

Hollanda Kampında Teknik Direktör Zico'ya Takımdan Ayrılmak İstediğini Söyleyen Nicolas Anelka, Bugün İlk Kez As Takımla Birlikte Taktik Çalışmada Yer Aldı.

Fenerbahçe'de Anelka Bilmecesi

Hollanda kampında teknik direktör Zico`ya takımdan ayrılmak istediğini söyleyen Nicolas Anelka, bugün ilk kez as takımla birlikte taktik çalışmada yer aldı.

Zico, Fransız yıldızın takımdan ayrılacağını gözönünde bulundurup, Anelka`yı Hollanda kampı boyunca ve İstanbul`daki çalışmalarda yedek takım ile çalıştırmıştı. Ancak Çarşamba günü Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında Torshvan ile karşılacak olan sarı lacivertlilerin bu akşam Şükrü Saracoğlu Stadı`nda yaptıkları taktik çalışma sırasında Anelka sürprizi yaşandı. Zico, çalışma başlamadan önce Anelka ile bir süre görüştü. Bu görüşmenin ardından ise taktik çalışmaya geçildi. Teknik direkör Zico, çalışmada Anelka`ya Torshvan maçında oynatmayı düşündüğü ilk 11`de şans verdi. Zico ayrıca, Anelka ile görüştükten sonra Semih`le de kısa bir görüşme yaptı.

Öte yandan Fransız yıldız Anelka`ya, İngiliz Portsmouth takımı talip olmuş durumda. Fenerbahçe yönetimi, İngiliz ekibi ile pazarlıklarını sürdürürken, sarı lacivertli yönetimin, Portsmouth ile bir türlü istenen rakamda anlaşma sağlanamadığı öğrenildi.

Çalışmanın ilk 20 dakikası basına açık gerçekleşirken, başkan Aziz Yaldırım`ın idmanı seyretmeye gelmesinden sonra, taktik idman yapılacağı gerekçesiyle basın mensupları idmandan çıkarıldı.

Ayrıca Nicolas Anelka`nın ismi, UEFA`ya gönderilen listede yer alıyor. Oyuncuların bu listeye eklenip, çıkarılması ise, ikinci ön eleme maçından sonra 3 Ağustos tarihinden itibaren yapılabilecek.