Fenerbahçe: 0 - Sparta Prag: 0

Yeni Sezona Avusturya'nın Kış Sporları Merkezi Kitzbühel'de Hazırlanan Fenerbahçe, Kamp Çerçevesinde Oynadığı İkinci Hazırlık Maçında Çek Cumhuriyeti'nden Sparta Prag Takımıyla Golsüz Berabere Kaldı.

Fenerbahçe: 0  - Sparta Prag: 0

Yeni sezona Avusturya'nın kış sporları merkezi Kitzbühel'de hazırlanan Fenerbahçe, kamp çerçevesinde oynadığı ikinci hazırlık maçında Çek Cumhuriyeti'nden Sparta Prag takımıyla golsüz berabere kaldı.

Avusturya - Almanya sınırındaki Wörgl kasabasında oynanan karşılaşmayı yaklaşık bin 500 Türk seyirci izledi. Seyirciler tüm uyarılara rağmen maçın bitiş düdüğüyle sahaya girerek güvenlik güçlerine zor dakikalar yaşattı.

Fenerbahçe yöneticileri ve güvenlik birimleri özellikle Roberto Carlos ve yeni transfer Guiza'yı seyircilerden korumak için büyük çaba harcadı.

Fenerbahçe'nin yeni transferi Daniel Guiza karşılaşma öncesi bazı oyuncularla birlikte yarım saat kadar antrenman yaptı ve karşılaşmayı kamp sırasında ayağından sakatlanarak Münih'te ameliyat olan Deivid de Sauza ile birlikte yedek kulübesinden izledi.

Deivid'in sahaya koltuk değnekleriyle çıkması seyirciler tarafından coşkuyla alkışlandı.

Bu arada, İstanbul'dan dün kampa gelen kulüp başkanı Aziz Yıldırım, asbaşkan Mahmut Uslu ve yönetim kurulu üyeleri Ömer Temelli ile Serhat Çeçen de karşılaşmayı stadın idare binasının terasından izledi.

Fenerbahçe, 19 Temmuz Cumartesi günü son hazırlık maçını Çek Cumhuriyeti'nden Ceska Budejovice takımıyla Almanya sınırındaki Kufstein kasabasında oynayacak.

Sarı-lacivertlilerin, 20 Temmuz Pazar günü Almanya'nın Münih kentinden uçakla Türkiye'ye döneceği bildirildi.

Stat: Wörgl

Hakemler: Bernhard Brugger, Rene Zechner, Sebastian Gishammer (Avusturya)

Fenerbahçe: Volkan, Gökhan (Dk.80 Önder), Lugano, Edu, Carlos, Selçuk, Deniz(Dk.76 Maldonado), Kazım, Alex (Dk.67 Burak), Uğur (Dk.61 Gürhan), Semih (Dk.67 Kezman)

Sparta Prag: Kozacik, Vorisek, Repka, Kuçera, Kadlec, Kladrubsky, Husek, Kusnir(Dk.62 Kulic), Berger(Dk.56 Dosek), Matusovic (Dk.70 Kolar), Holenda (Dk.46 Slepicka)

Kaynak: AA