Feldkamp: Hakem Beni ve Zıco'yu Sahadan Atacak Sandım

Feldkamp: Hakem Beni ve Zıco'yu Sahadan Atacak Sandım

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Fortis Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe Karşısında İlk Maçta Aldıkları Sonucu, Kendi Evlerinde Lehlerine Çevirmeyi Başardıklarını Söyledi.

Feldkamp: Hakem Beni ve Zıco'yu Sahadan Atacak Sandım

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Fortis Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe karşısında ilk maçta aldıkları sonucu, kendi evlerinde lehlerine çevirmeyi başardıklarını söyledi.

Karl Heinz Feldkamp, ilk maçta deplasmanda 0-0'lık avantajlı bir skor elde ettiklerini belirterek, ''Bu avantajı burada lehimize bitirebildik. Bir ara hakem beni ve Zico'yu da sahadan atacak diye korktum. Kartlarını herkese gösteriyordu. Bugünkü maç aslında iyi bir maçtı ve mücadeleci bir maçtı. İki takımın şampiyonluk yarışında üst sıralarda yer almasını da kanıtladı'' diye konuştu.

Maçta sonucun kendileri lehine olmasına karşın rakip takımdan 1 oyuncu atılması sonrasında gol yememe korkusuna girdiklerini kaydeden Alman teknik adam, ''Futbolda şu bilinir, genelde 10 kişi kalan takımlar daha çok kenetlenir, diğer takım sayıca üstün olmasına karşın konsantrasyon olarak dağılır'' dedi.

Feldkamp, Bayer 04 Leverkusen maçı sonrasında, ''İyi bir takım değiliz'' demediğini belirterek, ''Yalnızca 'yarım saat uykudaydık, dikkat etmedik, iyi oynamadık' dedim. Pazar günü maçta da iyi oynamadık. Ama bugün 'İyi oynadık' diyebiliriz. Artık bu galibiyeti sindirmek, yaşamak istiyorum'' diye konuştu.

Bir basın mensubunun, ''Herhalde bu galibiyet, görevi bırakma kararı alan başkan Özhan Canaydın'a hediye olur'' demesi üzerine Feldkamp, ''Herhalde olur. Ama başkan adayı olan Adnan Polat için de reklam olur'' dedi.

Bu arada, Galatasaray'da, maçtan sonra yenileme idmanı yapan oyuncular yarın izinli olacak, yedekler ise Beşiktaş derbisinin hazırlıklarına başlayacak.