Erzurum İl Kriz Merkezi'nden Sel Uyarısı

Erzurum İl Kriz Merkezi'nden Sel Uyarısı

Erzurum Valiliği Kriz Merkezi, Erzurum Meydan Meteoroloji Müdürlüğü'nün "Meteorolojik Uyarı" Yazısına Dayanarak Vatandaşları Yağışların Yol Açabileceği Sel, Su Baskını, Taşkın, Heyelan ve Yıldırım Düşmesine Karşı Uyardı.

Erzurum İl Kriz Merkezi'nden Sel Uyarısı

Erzurum Valiliği Kriz Merkezi, Erzurum Meydan Meteoroloji Müdürlüğü'nün "Meteorolojik Uyarı" yazısına dayanarak vatandaşları yağışların yol açabileceği sel, su baskını, taşkın, heyelan ve yıldırım düşmesine karşı uyardı.

İlgili kamu kurum ve kuruluşları ile 18 ilçenin kaymakamlığını uyaran Erzurum İl Kriz Merkezi'nce, yağışların yol açabileceği olaylara karşı gerekli tedbirlerin alınması istendi. Erzurum Vali Vekili ve Kriz Merkezi Başkanı Kasım Yekeler'in imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İlimiz genelinde başlayacak ve akşam saatlerine kadar devam edecek yağış geçişleri görülecektir. Yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak ve yer yer dolu şeklinde olması bekleniyor. Yağışların özellikle

şehir merkezinde olması bekleniyor. Rüzgarın doğulu yönlerde orta kuvvette, yağış anında batı-güneybatı yönlerden kuvvetlice esmesi bekleniyor. Sıcaklıkların mevsim normallerinde olması bekleniyor. Yağışların kısa sürede bol su miktarı bıraktığından meydana gelebilecek ani sel, taşkın, su baskını, heyelan, yıldırım düşmesi ve benzeri olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları gerekmektedir."

(İS-İRT-HO-Y)

Kaynak: İHA