Ertuğrul Sağlam, Vali Büyükersoy'u Ziyaret Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Ertuğrul Sağlam, Vali Büyükersoy'u Ziyaret Etti

AA - Haberler | Yerel
Ertuğrul Sağlam, Vali Büyükersoy'u Ziyaret Etti

Eski milli sporcu ve Eskişehir Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Vali Vedat Büyükersoy'u makamında ziyaret etti.

Eski milli sporcu ve Eskişehir Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Vali Vedat Büyükersoy'u makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükersoy, Muş'un her şeyi hak ettiğini belirterek, sanatsal ve sportif faaliyetlerin artması için de gerekli katkıyı sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Muş Alparslan Üniversitesi'nce (MŞÜ) düzenlenecek olan söyleşi programına katılmak üzere kentte gelen Sağlam, Muş'u çok beğendiğini ve halkın misafirperver olduğunu belirtti.

MŞÜ ile Türkiye Futbol Federasyonu İl Temsilciliğinin davetiyle kentte geldiğini ifade eden Sağlam, "Muş'ta bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Burada yapılanlar ve yapılacaklar bizi ziyadesiyle memnun etti. Sporsal faaliyetlerin artması için birçok çalışma yapılmış. Yaptığımız bu ziyaretler çalışmaların artması konusunda motivasyon sağlayacak" dedi.

Sporda şiddetin bitmesi için eğitim seviyesinin yükseltilmesi gerektiğini bildiren Sağlam, şiddetin sporu olumsuz etkilediğini ifade etti.

Olayların çıkması ve kötü söz kullanılmasının, insanları stadyumlardan uzaklaştırdığını belirten Sağlam, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Futbolda en önemli destek unsuru taraftar ve izleyenlerdir. Yani izleyen olmadığı zaman futbolun keyfi kaçıyor. Şimdi insan çocukları ve eşiyle bazı maçalara gitmek istiyor. Maça gelen kadınların keyif almasını istiyoruz. Şiddetin, olayların ve küfrün olduğu yere insanlar çocuğunu ve eşini götürmez. Bu sporun ruhuna aykırı. Spor barış, dostluk ve eğlence olarak değerlendirilmeli. Eğitimle insan kalitesini yükseltebilirsek, sorunun büyük bir kısmını çözebiliriz." - Muş

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title