Erdoğan: Gül'ün Özü Sözü Bir

Erdoğan: Gül'ün Özü Sözü Bir

Erdoğan, AK Parti'den Cumhurbaşkanı Adayı Gül'e İnandıklarını ve Güvendiklerini Söyledi. Erdoğan'ın Vurguları Büyükanıt'ın 'Sözde Değil, Özde Cumhurbaşkanı' Tarifini Akıllara Getirdi.

Erdoğan: Gül'ün Özü Sözü Bir

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'den cumhurbaşkanı adayı Kayseri Milletvekili Abdullah Gül'e inandıklarını ve güvendiklerini söyledi.

Erdoğan, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından parti genel merkezinde toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin son gelişmeleri değerlendirdiklerini belirten Erdoğan, şunları söyledi:

''22 temmuz genel seçimlerini nasıl olgunlukla tamamladıysak, Cumhurbaşkanlığı seçimini de aynı demokratik nezaket ve olgunlukla tamamlayacağız.

AK Parti olarak başından beri bu konuda azami gayret ve özeni gösterdik, gösteriyoruz. Adayımız Sayın Abdullah Gül'e inanıyoruz ve güveniyoruz. Abdullah Gül kardeşim bilgisi, tecrübesi, donanımı, kariyeri, karizması, içerde ve dışarda gördüğü itibar ve hüsnü kabul ile bu yüce makamı layıkıyla temsil edecek devlet adamıdır. Anayasamızda belirtilen nitelikleri taşımanın yanı sıra kişisel özellikleriyle cumhurbaşkanlığı için ideal bir adaydır. Geçmişte başbakanlık dahil birçok önemli görevlerde bulundu. Gerek yurt içinde üstlendiği bakanlık görevleri gerek yurt dışındaki Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu'ndaki görevlerini başarıyla yürütmüş, ülkemize milletimize büyük hizmetlerde bulunmuştur. Seçildiği takdirde kendisine destek verenler kadar vermeyenleri de kucaklayacağından, tarafsızlık ilkesine uygun olarak hiçbir ayrıma gitmeksizin tüm fertleri bir ve bütün olarak temsil edeceğinden kimse şüphe duymamalıdır.''