Haberler » Ekonomi » Siirt'in Kurtalan ilçesinde sürekli meydana gelen elektrik kesintisinin nedeni kaçak hat çıktı - Ekonomi

Siirt'in Kurtalan ilçesinde sürekli meydana gelen elektrik kesintisinin nedeni kaçak hat çıktı

Siirt'in Kurtalan ilçesinde, Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, görevlileri, mahallede sık sık meydana gelen elektrik kesintisi nedenini araştırdıkları sırada kesintilerin 2 eve yer altında çekilen kaçak hattan kaynaklandığı tespit etti.

Siirt'in Kurtalan ilçesinde sürekli meydana gelen elektrik kesintisinin nedeni kaçak hat çıktı

Anonim Şirketi (DEDAŞ), dağıtım bölgesinde kaçak elektrikle mücadelede kapsamında uydu, drone, termal kameraların yanı sıra yer altı kablolarına olası müdahalelerde ise güç kablosu test cihazlarıyla çalışmalarını sürdürüyor. Sorumluluk bölgesindeki 'in ilçesindeki Garzan Mahallesi'nde sık sık elektrik kesintisinin ihbarını alan DEDAŞ görevlileri, mahalleye gelerek inceleme yaptı. Ekipler, arıza yaşanan yerlerde teknolojik imkanlardan yararlanarak kayıt dışı kullanım olup olmadığını araştırırken, kaçak elektrik kullanmak amacıyla yer altına çekilen hat tespit etti.

KESİNTİLERİN NEDENİ KAÇAK HAT ÇIKTI

Yapılan incelemede kaçak çekilen hattın 2 konutun enerjisini sağladığı ve elektrik kesintilerinin çekilen kaçak hattan kaynaklandığı belirlendi. Yer altına çekilen kaçak hattın iptal edilmesiyle mahallede elektrik kesintileri de sona erdi.

KAÇAKLA MÜCADELEDE TEKNOLOJİ ETKİSİ

DEDAŞ Siirt İl Müdürü yer altına kaçak hat çekenler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, kayıt dışı tüketimleri artık teknolojik imkanlar sayesinde çok daha rahat tespit edebildiklerini söyledi.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Siirt'in Kurtalan ilçesinde sürekli meydana gelen elektrik kesintisinin nedeni kaçak hat çıktı
HABER YORUMLARI (21)

 • ADINIZI YAZIN:
  sıkıntı yok. . . kayıp kaçak bedeli adı altında karadenizliler ödüyork nasılsa. .
 • KAFAMDA DELİ SORULAR ...:
  Devletin tek gelir kapısı vergi, vergiyi ödeyen de vatandaş. Şimdi sen vergi veriyorsun, o vergiyle adam baraj yapıyor, sonra o barajın işletmesini de senin verdiğin vergilerden karşılıyor, Verginle senin yaptırdığın enerji yatırımları sürekli artıyor ve dışarıdan alınan enerji sürekli azalıyor ama faturalar nedense hiç düşmüyor. . . yani senin yaptırdığın şeyi sana parayla satıyorlar, kimsenin gıkı çıkmıyor. . . ilginç bi dünya da yaşıyoruz. . .
 • GÜLNARLI AHMET:
  Bunu yapanlarda senin mantığınla düz kontak ilerlemişler. Kafayı kes kökten değiştir.
 • POYRAZ36:
  kaçak elektrik giderini normal vatandaşlardan almasalar. elektrik dağıtım şirketlerinin üzerine bıraksalar onlar da kaçakla daha iyi mücadele ederler. adamlarda kayıp olmadığı için uğraşmıyorlar. kaçağın tutarını vatandaştan alıyor ne de olsa
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler