Advertisement

Elazığ'da 250 Korucu Yemin Etti

Elazığ'da 250 Korucu Yemin Etti
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Elazığ’ın ilçelerinde görev yapacak olan 250 korucu eğitimlerinin ardından düzenlenen törenle yemin etti.

Elazığ'ın ilçelerinde görev yapacak olan 250 korucu eğitimlerinin ardından düzenlenen törenle yemin etti.

Kovancılar ilçesinde bulunan Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı'nda, eğitimlerini tamamlayan 250 korucu için yemin töreni düzenlendi. Törene Vali Murat Zorluoğlu, AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı üyesi Ömer Serdar, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, İl Jandarma Komutanı Albay Özay Eryürek ilçe protokolü ve korucuların aileleri katıldı.

Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Özay Eryürek, emekli olan korucuların yerine alınan korucuların eğitimlerinin başarıyla tamamladığını söyledi.

Terör mücadele çok kritik bir dönem yaşandığını belirten Vali Murat Zorluoğlu ise," Son 2 yıldır teröristlerle amansız bir mücadele yürütüyoruz. Kararlılığımız tamdır. Bu konuda geriye adım atmamız da söz konusu değildir. Güvenlik personelimizin gayretleri ve cesaretiyle bütün teröristleri temizleyeceğiz. Bundan kimsenin tereddüdü olmasın. Sadece dağdaki teröristlerle mücadele vermiyoruz. Bir taraftan da onlara destek verenlerle ilgili mücadeleyi veriyoruz. Yoğun operasyonlarla şehir ve kırsalın bağlantısını kestik. Sonuna kadar devam edeceğiz. Teröre destek veren hiç kimse adaletin elinden kurtulamayacaktır" diye konuştu.

Daha sonra aralarında kadınlarında bulunduğu 250 korucu yemin etti. - ELAZIĞ

Elazığ'da 250 Korucu Yemin Etti
Elazığ'da 250 Korucu Yemin Etti
Elazığ'da 250 Korucu Yemin Etti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title