Elazığ: Bakan Çubukçu Elazığ'da

Elazığ: Bakan Çubukçu Elazığ'da

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere bugün akşam saatlerinde Elazığ'a geldi.

Elazığ: Bakan Çubukçu Elazığ'da

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere bugün akşam saatlerinde Elazığ'a geldi.

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Elazığ'daki temaslarına Vali Osman Aydın ile Çocuk ve Gençlik Merkezi'ni ziyaretle başladı. Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde kalan çocukların hazırladığı resim sergisini gezen Bakan Çubukçu, daha sonra merkez yetkililerinden bilgiler aldı ve merkezde kalan çocuklarla tek tek ilgilenerek sohbet etti. Bakan Çubukçu, ziyaretinin ikinci durağı olan Elazığ Gazi Huzurevi'ne geçti. Huzurevinde kalan yaşlılarla biraraya gelen Çubukçu, daha sonra Elazığ Valiliği'ne ziyarette bulundu. Elazığ Valisi Muammer Muşmal tarafından kendisine plaket verilen Bakan Çubukçu, burada yaptığı konuşmada, Elazığ'ın beklediğinden daha modern bir şehir mimarisine sahip olduğunu ifade ederek, "Elazığ kurumsal anlamda da modernizasyonu ön plana çıkmaktadır. Önleyici Koruyucu Rehabilite Edici Sosyal Hizmetler, özellikle çok üzerinde durduğumuz bir şeydir. Toplum Merkezleri, çocuk ve gençlik merkezleri kanalıyla göç olgusundan başlayarak, yoksulluk ve birçok nedenle gerçekten sosyal yardım alamayan, sosyal hizmet dediğimiz kavramdan çok uzak yaşayan kitlelere hizmet verdiğimiz yerlerde gerçekten çocukların ve gençlerin hayatında çok önemli bir dönüm noktası olduğu muhakkak. Bu sebeple hem çocuk ve gençlik merkezleri, hem de toplum merkezlerimiz kanalıyla inanılması güç ama çok geniş bir kesime ulaşıyoruz. Bu sayı on binleri aşmış durumda. Ancak açıldıkları günden bu yana toplam 400 bine yakın insana hizmet vermiş bu kurumlar. Tablolarımızdaki takdirnameler de bunun bir göstergesidir ki bu kurumlar çocuklarımızın hayatında çok şeyi değiştiriyor" dedi.

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Valilik ziyaretinin ardından Harput Yetiştirme Yurdu ve Harput Çocuk Yuvası'nda gezi ve incelemelerde bulundu. Buradaki gezisinde Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanları Koruma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Salih Çetin'den plaket alan Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, geceyi Elazığ'da geçirdikten sonra yarın karayoluyla Tunceli'ye hareket edecek.