Haberler

UNDP, Kahramanmaraş'taki Girişimci Kadınlara Hibe Desteği Sağlıyor

Abone Ol

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Kahramanmaraş'taki girişimci kadınlara deprem sonrası hibe desteği sağlıyor. UNDP ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanan protokol kapsamında, işletmesi zarar gören veya mağduriyet yaşayan kadınlara toplamda 550 bin dolar yardım yapılacak.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), hibe desteği programı kapsamında "asrın felaketi" olarak nitelenen 6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş'taki girişimci kadınları yalnız bırakmadı.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) girişimiyle Kahramanmaraş Ticaret Borsası Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen programda, 100 girişimci kadın ile UNDP arasında protokol imzalandı.

Proje kapsamında, işletmesi zarara uğrayan veya depremden dolayı mağduriyet yaşayan işveren kadınlara toplamda 550 bin dolar yardımda bulunulacak.

Protokolün imza töreninde konuşan UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, kentin depremlerden çok olumsuz etkilendiğini, sadece evlerin ve konutların değil iş yerlerinin de çok hasar gördüğünü ifade etti.

UNDP, olarak deprem bölgesindeki yaraların sarılmasına katkıda bulunmak için sahada olduklarını ifade eden Vinton, şunları kaydetti:

"Kahramanmaraş maalesef bu yıkıcı depremden zarar gören illerin başında geliyor. Biz UNDP olarak bu gerçeğin farkındayız. Bu yüzden Kahramanmaraş öncelikli illerimizden birisi. UNDP olarak mümkün mertebe hızlı çözümler üretmeye gayret ediyoruz. Bugün burada olmaktan mutluyuz çünkü 257 kadın girişimcimize 550 bin dolar hibe dağıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizin bu ilgi, azim ve çabanızı görünce bundan çok büyük ilham aldık, bu ilham karşılığında hibe programını bölgesel, depremden etkilenen tüm illere aktardık ve rakamı da 5.2 milyon dolara çıkardık."

KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buluntu da depremde iş yeri zarar gören kadınlara desteklerinin süreceklerini belirterek, UNDP yetkililerine teşekkür etti.

KMTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hikmet Gümüşer de hibe desteği programı kapsamında kadınlara bilgilendirmelerde bulundu.

Daha sonra Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Vinton, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tarafından karşılandı.

Büyükşehir Belediyesine UNDP tarafından hibe edilen yol süpürme ve engelli servis aracını inceleyen Vinton, Güngör'den bilgi aldı.

Kaynak: AA / Ekonomi

Kahramanmaraş Ticaret Ve Sanayi Odası Kahramanmaraş Türkiye Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? Ocak 2024 asgari ücret ne kadar? Asgari ücrete zam ne kadar olacak? MasterChef dün akşam kim elendi? 10 Aralık MasterChef'e kim veda etti? Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (11 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title