Haberler

Ulusal Süt Konseyi, çiğ süt tavsiye fiyatına zam yaptı

Güncelleme:

Ulusal Süt Konseyi, çiğ süt tavsiye fiyatını üreticinin eline 14,65 lira geçecek şekilde belirledi. Konseyden yapılan duyuruda ayrıca bundan sonraki süreçte çiğ süt tavsiye fiyatının, maliyetler çerçevesinde yeniden değerlendirilerek piyasa koşullarına göre güncellenebileceği bildirildi.

Ulusal Süt Konseyi (USK), çiğ süt tavsiye fiyatının 1 Mayıs'tan geçerli olmak üzere üreticinin eline litre başına net 14,65 lira geçecek şekilde belirlenmesine karar verdi.

ÜRETİCİNİN ELİNE NET 14,65 LİRA GEÇECEK

Konseyin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, çiğ süt tavsiye fiyatı 1 Mayıs'tan geçerli olmak üzere tespit edildi. Buna göre, yüzde 3,6 yağ ve yüzde 3,2 protein içeriğine sahip çiğ inek sütü tavsiye satış fiyatı, çiğ süt desteği hariç üreticinin eline litre başına net 14,65 lira geçecek şekilde belirlendi.

Ulusal Süt Konseyi, çiğ süt tavsiye fiyatını belirledi

ORANLARDAKİ DEĞİŞİM İÇİN 22 KURUŞ FARK UYGULANACAK

Soğutma, nakliye ve diğer cari giderler üretici tarafından karşılandığı takdirde, bu giderler üreticiye ilave ödenecek. Baz alınan yağ ve protein oranlarındaki her bir 0,1'lik değişim için 22 kuruş fark uygulanacak. Duyuruya göre, bundan sonraki süreçte çiğ süt tavsiye fiyatı maliyetler çerçevesinde yeniden değerlendirilerek piyasa koşullarına göre güncellenebilecek.

Kaynak: AA / Ekonomi

1 Mayıs Zam Ekonomi Güncel Haberler

500

Yorumlar (8)

CROWKİNG KİNG:

Sigaraya zam gelse ses cikarmazsiniz. Marketler zam yapsa ses cikarmazsiniz. Koylunun gelir kaynagina kucuk bir fayda olacak. Boş boş yaziyorsunuz.

33
9
yanıtYanıtla
Salih Kandıralı:

Süte neden zam yapıldığını açıklayın.

12
14
yanıtYanıtla
Asuman Demir:

İneklerin otlarına zam gelmiştir oyuzden zam gelmiştir

8
16
yanıtYanıtla
Asuman Demir:

Otlara zam gelmışdir oyuzden süte zam gelmişdir

11
10
yanıtYanıtla
Yasin Bozkurt:

çiftçinin aldığı yeme samana kuspeye hayvani beslemek için zamlı alırsa birakta süte zam gelsin

yanıt16
yanıt2
Yusuf Adıyaman:

İnek 100 tl ye OT vekil 10 tl ye ET yerse olacağı bu Eşeğe altın semer vursan eşek yine eşektir (Celladına aşık olmuşsa bir millet ister ezan ister çan dinlet itiraz etmiyorsa sürü gibi illet müstehaktır ona her türlü zillet).

16
4
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

seçimler bitti zamlar tren vagonları gibi girecek hayırlı uğurlu olsun dört sene daha attığınız oyun ceremesini çekecek bizde oy atmadığımız halde sizin yüzünüzden ceremesini çekeceğiz

0
1
yanıtYanıtla
Poyraz:

Doymadınız bitürlü ama bunun bedeli olur

1
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title