2005 yılından beri BDDK'da çalışıyor! İşte yeni TÜİK Başkanı Çetinkaya hakkındaki tüm detaylar - Haberler
Haberi Paylaş

2005 yılından beri BDDK'da çalışıyor! İşte yeni TÜİK Başkanı Çetinkaya hakkındaki tüm detaylar

AA - Zeynep Çetinkaya - Ekonomi
 - Güncelleme:

Resmi Gazete'de atama kararlarına göre Türkiye İstatistik Kurumu Başkanı olarak atanan Erhan Çetinkaya'nın, kim olduğu merak ediliyor. 2005 yılından beri BDDK bünyesinde çalışan Çetinkaya, Duke Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı yaptı. İşte Çetinkaya hakkındaki tüm detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla bu gece saatlerinde Türkiye İstatistik Kurumu Başkanı (TÜİK) Sait Erdal Dinçer'in yerine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı Erhan Çetinkaya atandı.

1981'de Malatya'da doğan Erhan Çetinkaya, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun oldu. 2004-2005 döneminde Cybersoft Enformasyon Teknolojilerinde analist ve proje mühendisi olarak çalıştı.

2005 yılından beri BDDK'da çalışıyor! İşte yeni TÜİK Başkanı Çetinkaya hakkındaki tüm detaylarErhan Çetinkaya

BDDK'da 2005'te göreve başlayan Çetinkaya, 2012 yılına kadar Denetim ve Risk Yönetimi dairelerinde banka denetimi ve bankacılık mevzuatı konularında çalıştı. Daha sonra ABD'de Duke Üniversitesi The Fuqua School of Business'tan İşletme Yüksek Lisansı (MBA) diplomasını aldı.

2014'te BDDK'daki görevine dönen Çetinkaya, 2015'te Risk Yönetimi Daire Başkanı olarak görevlendirildi. Certified Financial Analyst ve Financial Risk Manager sertifikaları sahibi olan Çetinkaya, Eylül 2017'den Aralık 2019'a kadar da Vakıf Katılım Bankası AŞ'de Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Çetinkaya, 20 Aralık 2019 tarihinde BDDK Başkan Yardımcısı olarak atandı.

AA / Zeynep Çetinkaya - Ekonomi

Türkiye İstatistik Kurumu, Vakıf Katılım Bankası, Malatya, Gazete, Ekonomi, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title