Haberler

TİM Başkanı'ndan Sanko Tekstil tesislerine ziyaret

Güncelleme:

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Gaziantep programı kapsamında Güneydoğu Anadolu İhracatçıları Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Fikret Kileci ve TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan ile Sanko Tekstil tesislerini inceledi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Gaziantep programı kapsamında Güneydoğu Anadolu İhracatçıları Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Fikret Kileci ve TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan ile Sanko Tekstil tesislerini inceledi.

Ziyaret sırasında yaptığı açıklamada Gaziantep'in ülkenin ihracatına yaptığı katkıya dikkat çeken Gülle, "Türkiye'nin en fazla ihracat yapan 5'inci kenti olan Gaziantep, 4,5 ayda 2020'nin aynı dönemine göre ihracatı yüzde 36,3 artışla 3,5 milyar doları geçti. Bu çok önemli bir başarıdır. Bu yıl Gaziantep'in, ihracatta 9 milyar doları da geçerek tüm zamanların rekorunu kırmasını bekliyorum" dedi.

Üretim, istihdam ve katma değer sağlayarak, ihracatın artmasında ve Türkiye'nin geleceğe taşınmasında Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve özellikle Gaziantep'in önemli katkıları olduğunu belirten Gülle, "Yıllık ihracat hedefimiz olan 184 milyar dolardan çok daha yüksek rakamlara, 200 milyar dolarlara Gaziantep'imizle yakın zamanda ulaşacağız. Tüm bu başarıların arkasında, büyük bir emek yatıyor. Türk ihracatçısı, pandemi sebebiyle küresel ticarette yaşanan daralmaya rağmen her ay yeni rekorlar kırarak tarihi başarılara imza atıyor. Olağandışı şartlara hızla uyum sağlayarak ihracatta V tipi toparlanmayı gerçekleştiren ihracat ailesi, 218 ülke ve bölgede Türk bayrağını dalgalandırdı. 2021'in ilk dört ayında ihracat, yüzde 33,1'lik artışla 68 milyar 752 milyon dolara ulaştı" diye konuştu.

İHRACAT YAPMAK 'MİLLİ GÖREV'

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ise ihracatın 'milli görev' kabul edilmesi gerektiğini belirterek, "İhracatımızı artırmak için hep birlikte çaba göstermeliyiz. İyi ihracatçı reddedilmekten korkmaz, şansını sürekli yeniler. 14 bin dolayındaki çalışanla ihracata katkı sağlıyoruz. Hem firmalar hem de ülkeler açısından ihracatın önemi özellikle pandemi döneminde çok daha iyi anlaşıldı. Bir şeyi satmak zor, ancak zorluklar karşısında yılmamak lazım. Kapıdan kovsalar pencereden girilmeli. Firmalarla bin sefer konuşursun, bir kere mal satarsın. 'Üç kere konuştum ama olmadı' diyerek vazgeçerseniz sadece o ürünü satamamakla kalmaz, belki de uzun yıllar çalışabileceğiniz pazarı kaybedersiniz" diye konuştu.

ÇOK ÇALIŞMAK ŞART

Hangi sektörde olursa olsun çok çalışılması gerektiğine dikkat çeken Konukoğlu, "Türkiye'nin ihracatı çok iyi durumda. Savunma sanayinde de iyi ivme yakalandı. Bu başarıları sağlayan tüm sektör temsilcilerini tebrik ediyorum. Başarılı olmak için mutlaka ilkenizin olması gerekir. Sanko'nun ilkesinde rahmetli babam Sani Konukoğlu'nun imzası var. Babamın 'İşin hilesi dürüstlüktür' sözü ailece ilkemizdir. Hileyle değil, dürüst olursanız para kazanabilirsiniz. Yanlış yollar, para, zaman ve itibar kaybettirir" ifadelerini kullandı.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Abdulkadir Konukoğlu Münir Karaloğlu Gaziantep Sanko Ekonomi Haberler

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Bakmadan Geçme

Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 22 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Hakim ve Savcılar ATAMA kararı Resmi Gazete'de yayımlandı! Resmi Gazete bugün (22 Mayıs) kararları neler? Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle!
CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title