Haberi Paylaş

Son Dakika: Türkiye ile Ukrayna arasında savaş nedeniyle tahrip olan altyapının yeniden inşası için anlaşma imzalandı

Ekonomi Haberleri

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, aylardır Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna'yı ziyarette bulunarak Zelenski ile görüştü. Ülkenin savaş nedeniyle tahrip olan altyapısının yeniden inşası için Türkiye ile Ukrayna arasında anlaşma imzalandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aylardır Rusya'nın işgali altında olan ve çok sayıda bombardıman sonucu altyapısı tahrip olan Ukrayna'ya ziyaret gerçekleştirdi. Uçakla ilk önce Polonya'ya inen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra kara yoluyla Lviv'e geçerek buradaki Potoçki Sarayı'nda Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir araya geldi.

Son Dakika: Türkiye ile Ukrayna arasında savaş nedeniyle tahrip olan altyapının yeniden inşası için anlaşma imzalandı

Görüşme sonrası Zelenski, "Erdoğan'ın ziyareti bize desteğinin güçlü bir göstergesi" ifadelerini kullandı. Öte yandan yapılan görüşme sonrası Türkiye ve Ukrayna arasında bir takım anlaşmalar imzalandı.

Bunlardan bir tanesi de ülkenin savaş nedeniyle tahrip olan altyapının yeniden inşası için Türkiye ile Ukrayna arasında imzalanan anlaşma oldu. Söz konusu anlaşma, Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından imza altına alındı.

Son Dakika: Türkiye ile Ukrayna arasında savaş nedeniyle tahrip olan altyapının yeniden inşası için anlaşma imzalandı

Anlaşmayla iki ülke arasında Ukrayna'nın yeniden inşası için bir görev gücü oluşturulacak. Görev gücü ile Ukrayna'da yollar, köprüler, su ve elektrik altyapısı, hastane ve okul gibi sosyal ve ekonomik önemi haiz tesislerin yeniden inşası için çalışmalar birlikte koordine edilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Potoçki Sarayı'nda bir araya geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da yer aldığı basına kapalı görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ukrayna ziyaretinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar da eşlik etti.

Haberler.com / Emre İliksiz - Ekonomi

Ukrayna Türkiye Rusya Ekonomi Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (10)

Hops Dediks:

Ölü doğmuş bir anlaşma.

Önder Özmen:

Yorum yapan cahiller Türkiye altyapışarını bedava yapacak değilya herhalde yaptığı hizmetin patasını alacak anlaşma ne için var ne kadar cahilsiniz siz ya

Sadık:

Hadi Z kuşagı hadì açız diyenler çalışana ekmek var

Tüm 10 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title