Haber : Dolar düşünce halay çekilen Şanlıurfa'da asgari ücrete zam gelince de manzara değişmedi - Haberler

Haberi Paylaş

Dolar düşünce halay çekilen Şanlıurfa'da asgari ücrete zam gelince de manzara değişmedi

 - Güncelleme:

Yeni zamla birlikte 5 bin 500 TL'ye yükselen asgari ücret, Şanlıurfa'daki bir tekstil fabrikası çalışanları tarafından halaylarla kutlandı. Kentte geçen sene aralık ayında dolar kurunun sert düşmesi de davul ve zurna eşliğinde karşılanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücrete yüzde 30 oranında zam yapıldığını ve net asgari ücretin 5500 lira olduğunu açıkladı. Yapılan bu zammın ara zam olduğunu ve esas zammın Aralık ayında kararlaştırılacağını belirten Erdoğan, asgari ücretteki artışla birlikte memurlara da gelir vergisinden dolayı 300 lira artış olacağını söyledi.

Şanlıurfa'daki bir tekstil fabrikası çalışanları kararı büyük bir sevinçle karşıladı. Fabrika çalışanları asgari ücretteki yükselişi, patronları ve Şanlıurfa OSB Bölge Müdürü Osman Oktay'ın da katıldığı etkinlikte halay çekerek kutlandı.

Şanlıurfa'da fabrika çalışanları asgari ücret zammını halay çekerek kutladı

Şanlıurfa OSB resmi sosyal medya hesabından da geceye ilişkin fotoğraflar, "Firma ortakları, çalışanlarına moral motivasyon gecesi düzenleyerek, aynı zamanda asgari ücrete gelen zammı birlikte kutladı." yorumuyla yayınlandı.

Şanlıurfa'da fabrika çalışanları asgari ücret zammını halay çekerek kutladı

Şanlıurfa'da bir grup esnaf aralık ayında dolar kurunun 18 lira seviyelerinden 12 liraya düşmesini davul ve zurnalarla kutlamıştı. Haşimiye Meydanı'nda toplanan kalabalık, dolar düştüğü için bir süre halay çekmişti.

Dolar düşünce halay çekilen Şanlıurfa'da asgari ücrete zam gelince de manzara değişmedi

Haberler.com - Ekonomi

Asgari Ücret Şanlıurfa Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (10)

Halil Aksoy:

Oyun tezgahı rüşvet almışlar

ismail bey :

Halay çekenlerin bir kısmı işten çıkarılacak..

nihat temirtekin:

İsmail bey kaçak çay ve kaçak tütün dediğiniz şey vergisi verilen sadece tekel tarafından üretilmeyen ürünler ayrıca bu halayı çeken insanlar emekçi alın teriyle para kazanır bence sizi ofkelendiren şey çekilen hallayın bir Parti'nin başarısını temsil etmesi

Tüm 10 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title