Haberi Paylaş

AK Parti temmuza hazırlanıyor! Memur ve emeklinin alım gücünü artıracak düzenleme yolda

Ekonomi Haberleri

Artan enflasyon karşısında memur ve emekliliklerin alım gücünü artıracak düzenlemeler konusunda AK Parti'den umutlandıran bir açıklama daha geldi. TBMM Genel Kurulu'nda söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Temmuz ayında bütün çalışanlarımızla ilgili, memur ve emeklilerimiz ile ilgili gerçekten iyileştirici paketlerimizi ve düzenlemelerimizi toplumla paylaşacağımızın bilinmesini isterim" dedi.

Türkiye'de artan enflasyon ve azalan alım gücüyle alakalı olarak Temmuz ayında asgari ücrete ikinci bir zam yapılması konusunda kamuoyunda tartışılmaya başlanmıştı. Hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü kabine toplantısında yaptığı konuşmasında, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında bugünkü TBMM Genel Kurulu'nda söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da yapılacak düzenlemelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında Akbaşoğlu, alım gücüyle ilgili olarak "Şunu ifade etmek isterim ki Türkiye, hakikaten Covid-19 pandemisi nedeniyle, bütün dünyanın içerisinde bulunduğu sıkıntı nedeniyle üzerine düşen sıkıntıları görmektedir. İktidarımız, bu sıkıntıların aşılması ile ilgili her yeni paketi kamuoyuyla paylaşmaktadır. Alım gücünü artırmak suretiyle bütün vatandaşlarımızın durumunu iyileştireceğimizin bilinmesini isterim." ifadelerine yer verdi.

Düzenlemeler için Temmuz ayını işaret eden Akbaşoğlu, "Bu manada, temmuz ayında bütün çalışanlarımızla ilgili, memur ve emeklilerimiz ile ilgili gerçekten iyileştirici paketlerimizi ve düzenlemelerimizi toplumla paylaşacağımızı ve bu sıkıntıların, alım gücü artırılmak suretiyle giderileceğini, bu konuyla ilgili her türlü kanuni düzenlemenin yapılacağını da ifade etmek isterim." dedi.

Kaynak: ANKA / Burcu Kahriman - Ekonomi

Muhammet Emin Akbaşoğlu AK Parti Memur TBMM Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (18)

Osmanlı:

Sanki tarla bağışlıyorlar.Zaten rutin hakkımız olanı sanki yeni bir lütufmuş gibi servis ediyorsunuz.Vatandaşı ezdirmeyeceğiz demekten başka somut bir adım yok.Millet inim inim inliyor pahalılıktan.Zammı günlük yapıyorsunuz.Eşel mobil sisteme neden geçmiyorsunuz.Haram olsun hakkımız ve verdiğimiz oylar.

Cevap Yaz133Yayından Kaldır
MERT GÜLKAN:

Şimdi sıkıntı şu memur ve asgari ücretliye zam yapılıp memur maaşı 6500 lerden 8000 lere çıksa asgari ücrette 6000 olsa bile eğer yağın kilosu 30 liralardan 60 liralara çıkarsa benzin30 lira ekmek 5-6 lira olursa gene bi işe yaramaz

Cevap Yaz216Yayından Kaldır
Malatyalı:

Allah aşkına bu memleketin ve milletin üzerinden elinizi çekin yeter. Başka birşey istemiyoruz. Bu iktidardan bir umut ta kalmamıştır.

Cevap Yaz214Yayından Kaldır
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title