Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan küçük yatırımcılara borsa uyarısı! "Avlanan siz olacaksınız" diyerek sebebini tek tek anlattı

Ekonomi Haberleri

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde vatandaşların yoğun ilgi ve talep gösterdiği "borsa yatırımları" konusunda sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, küçük yatırımcıları uyardığı açıklamasında "Maalesef avlanan siz olacaksınız. Sizlere şişirilmiş fiyatlarla hisse satılıyor, yabancılar da bu fiyatlardan sürekli hisse satıp payını azaltarak kaçıyor. Uyarıyorum, küçük yatırımcı büyük zarar görecek" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, bugün sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, kamu bankalarının dolar kurunu baskılamak için gece saatlerinde kendi aralarında dolar alıp sattığı belirtti. Borsadaki bazı hisse senetlerinin fiyatlarının da bazı aracı kurumlar tarafından şişirildiği kaydeden Kılıçdaroğlu, küçük yatırımcıları uyardı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Doları baskılamak için gece saatlerinde kamu bankaları birbirine dolar-TL al sat yapıyorlar. Her şeyleri suç, her şeyleri sahte. Şimdi benzer bir hareketi borsada da görüyoruz. Belli aracı kurumlar üzerinden bazı şirketlerin değerini bilerek şişiriyorlar. Farkında değiller ama Bay Kemal onları izliyor. Bu işledikleri suçların hesabı sorulacak. Sonra 'emir geldi, yaptım' demek yok. Benden söylemesi.

Kılıçdaroğlu'ndan çok konuşulacak borsa açıklaması! Küçük yatırımcıları 'Avlanan siz olacaksınız' diyerek uyardı

"KÜÇÜK YATIRIMCIYI SOYMAYA HAZIRLANIYORLAR"

Küçük yatırımcıyı da uyarıyorum. Tasarrufunuz enflasyona ezilmesin diye borsaya giriyorsunuz ama asıl yem, bu gördüğünüz şişirilmiş değerlerde. Maalesef avlanan siz olacaksınız. Sizlere şişirilmiş fiyatlarla hisse satılıyor, yabancılar da bu fiyatlardan sürekli hisse satıp payını azaltarak kaçıyor. Uyarıyorum, küçük yatırımcı büyük zarar görecek. Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar.

"ZAMANI GELİNCE ONLAR DA HESAP VERECEKLER"

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Borsa yönetimi olup biteni görmüyor mu peki? Görüyor. Zamanı gelince onlar da hesap verecekler, bilerek müdahale etmedikleri için. İzliyorum, biliyorum."

Haberler.com / Bilsay Özer - Ekonomi

Kemal Kılıçdaroğlu Finans Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Şükrü Yildirim:

Bay kemal BİTCOİN için ne dersin.Engin düşünceleriniz nedir acaba hamburger coin düşer mi düşerse ağzımızamı düşer.

Rıza Rıza:

Ağzından bir tane hayırlı laf çıkmaz bu herifin gördü ya millet doları bırakıp borsaya giriyor.Para yerli şirketlerde işlem görüyor bu onu tesirgin ediyor.

Mustafa TekkaleMMM:

Banka hisselerinde de yaptılar aynısını şimdi hektaş ve sasa da var. Viop da zarar edenler nasıl teminat tamamlayacak. Tamamlayamazsa aracı kurumlar da müşteri hisselerini satıp nakite çevirecek. Bankalar da olduğu gibi

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title